افزایش وزن پس از جراحی چاقی: چرا این اتفاق می افتد و چگونه از آن اجتناب کنیم


بسیاری از بیمارانی که تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار می گیرند، منتظر تغییرات مثبتی هستند که پس از جراحی در انتظار آنها است. آنها شروع به تصور زندگی بدون بار حمل وزن اضافی و شرایط پزشکی مرتبط با آن می کنند. با این حال، آنها همچنین می ترسند که وزن در نهایت دوباره به دست بیاید.

طبق گزارش انجمن جراحی متابولیک و چاقی آمریکا (ASMBS)، ۵۰ درصد از بیماران در عرض دو سال پس از انجام این عمل، ۵ درصد وزن بدن خود را به دست می آورند، در حالی که درصد کمتری از بیماران ممکن است بیشتر برگردند. بنابراین، برای اطمینان از کاهش وزن موفقیت آمیز چه کاری می توانید انجام دهید؟

تنها چند دقیقه در جنوب سن دیگو، مرکز کنترل چاقی راهکارهای قابل اعتمادی را برای زندگی سالم‌تر برای بیش از ۲۰ سال ارائه کرده است. تفاوت OCC چیست؟ بیماران ما با کمک مرکز کاهش وزن متابولیک منحصر به فرد، نوآور و پیشرو در صنعت که ایمن ترین و مدرن ترین تکنیک های جراحی چاقی را ارائه می دهد و همچنین مراقبت های بعد از عمل را ارائه می دهد که به بیماران اجازه می دهد تا تغییرات لازم را در سبک زندگی خود ایجاد کنند، وزن بیشتری را کاهش داده و حفظ می کنند. برای دستیابی و حفظ اهداف کاهش وزن خود. در زیر، اطلاعات مفیدی در مورد افزایش وزن، نحوه اجتناب از آن، و نحوه ماندن در مسیر موفقیت به اشتراک می گذاریم.

چرا بعد از جراحی افراد چاق می شوند؟

جراحی چاقی علیرغم اینکه بهترین سلاح برای مقابله با چاقی است، نه “درمان سریع” است و نه “تبه درمانی”. روش شما مستقل از تلاشی که برای کاهش وزن خود انجام می دهید کار نمی کند. با این حال، عواملی وجود دارند که در مورد افزایش وزن بعد از جراحی نقش دارند.

عوارض بعد از جراحی

اگر علیرغم اینکه همه کارها را به درستی انجام می دهید اضافه وزن دارید، ممکن است عوارض جانبی ناشی از عوارض بعد از جراحی را تجربه کنید. این شامل:

  • بزرگ شدن کیسه – کیسه می تواند با گذشت زمان بزرگتر شود و با بزرگ شدن آن می تواند غذای بیشتری را در خود نگه دارد. این امر باعث کاهش احساس سیری شده و در نتیجه باعث پرخوری بیمار می شود.
  • اتساع دهان – هنگامی که مسیر بین بورس و بقیه دستگاه گوارش باز می شود، اندازه بزرگتر آن باعث می شود که غذای بیشتری با سرعت بیشتری بدون احساس سیری در بیمار عبور کند.
  • فیستول معده – وضعیتی که در آن غذا از آستین معده از بقایای معده نشت می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، غذا به روش قدیمی می رود و بیماران غذای بیشتری را هضم می کنند و در نتیجه وزن اضافه می کنند.

در صورت بروز عوارض، باید جراحی اصلی را اصلاح کنید. در OCC، ما جراحی Sleeve Rescue™ را پیشنهاد می کنیم – یک روش جراحی کاهش وزن که منحصر به OCC است. این روش با استفاده از تکنیک‌های اختصاصی ما مانند فناوری استنت دوبخیه برای اطمینان از نتیجه بهتر در جراحی دوم، مشکلاتی را که در روش اول با آن مواجه می‌شوید، برطرف می‌کند.

عادات غذایی نادرست

اگر در رابطه خود با غذا تجدید نظر نکنید، وزن ممکن است دوباره افزایش یابد. شما باید خودتان را برای تمرین عادات غذایی جدید اصلاح کنید – برای مثال، باید غذا را به عنوان سوخت به جای یک پاداش یا منبع آرامش عاطفی در نظر بگیرید. علاوه بر این، باید مدام به خود یادآوری کنید که به عادت های قبل از عمل خود باز نگردید. با تغییر طرز فکرتان در مورد غذا، خود را برای موفقیت بلندمدت آماده می کنید.

ضعف پشتیبانی

انجام جراحی کاهش وزن کار آسانی نیست. برای بسیاری، مانند سوار شدن بر یک ترن هوایی احساسی است و حمایت خانواده و دوستان به یک ضرورت تبدیل می شود. بنابراین، توسعه یک شبکه پشتیبانی برای موفقیت شما ضروری است. گروه‌های پشتیبانی به شما بستری می‌دهند تا آزادانه درباره انتظارات، ترس‌ها و نگرانی‌های خود با افرادی که می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند، صحبت کنید. این گروه‌ها می‌توانند به بسیاری از سؤالات شما پاسخ دهند و شما را به روش‌هایی راهنمایی کنند که جراحان قادر به انجام آن نیستند، زیرا دقیقاً می‌دانند که شما در حال تجربه چه چیزی هستید. شبکه شما همیشه برای ارائه حمایت عاطفی و انگیزه قبل و بعد از جراحی وجود خواهد داشت.

چگونه از افزایش وزن بعد از جراحی جلوگیری کنیم

در حالی که جراحی صحیح تنها اولین قدم است، عوامل دیگری که به کاهش وزن موفقیت آمیز کمک می کنند شامل تغییرات صحیح در شیوه زندگی است که باقی مانده است. در اینجا اقداماتی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از افزایش وزن انجام دهید.

قبل از جراحی وزن خود را کاهش دهید

کاهش وزن قبل از عمل نه تنها خطر عوارض حین جراحی را کاهش می دهد، بلکه تغییراتی که در عادات غذایی خود ایجاد می کنید، تفاوت ایجاد می کند. با مصرف پروتئین و سبزیجات و کاهش کربوهیدرات‌ها، می‌توانید از نظر ذهنی و جسمی برای وعده‌های غذایی که تمرکز بیشتری روی مواد مغذی و اندازه‌های کوچک‌تری دارد که بعد از جراحی مصرف خواهید کرد، آماده شوید. به عبارت دیگر، شما در حال حاضر خود را برای ایجاد عادات غذایی جدید آموزش می دهید که می توانید برای طولانی مدت حفظ کنید.

جراحی مناسب خود را انتخاب کنید

بیماران قبلی ثابت کرده اند که جراحی چاقی یک روش موثر برای کاهش وزن قابل توجه و پایدار است. با این حال، علی رغم ارائه نتایج بهینه، همه روش های کاهش وزن یکسان نیستند. انتخاب روش مناسب مستلزم گفتگو بین شما و جراحتان است. با بررسی تاریخچه، وضعیت پزشکی، سبک زندگی و انتظارات خود، شما و جراحتان می توانید برنامه درستی را تنظیم کنید.

بعد از جراحی برای عادات جدید زندگی آماده شوید

عکس استوک یک پزشک در حال صحبت با بیمار در وبلاگی درباره افزایش وزن پس از جراحی چاقی در تیجوانا، MX

برای موفقیت پس از جراحی، باید عادات سبک زندگی جدیدی ایجاد کنید که به کاهش وزن کمک می کند. برای دستیابی به نتایج کاهش وزن بهینه، باید دستورالعمل های تغذیه ای ارائه شده پس از جراحی را دنبال کنید که باید بخشی از سبک زندگی جدید شما شود. به طور خاص، شما باید غذاهای کامل بخورید و روی پروتئین و سبزیجات بیشتر تمرکز کنید و در عین حال از کربوهیدرات ها، شیرینی ها و کالری مایع اجتناب کنید.

همچنین باید تناسب اندام را در سبک زندگی جدید و سالم خود بگنجانید. بدن برای حرکت طراحی شده است، بنابراین همیشه هر چه بیشتر حرکت کند بهتر عمل می کند. برای ارتقای متابولیسم سالم و کمک به ساخت و حفظ توده عضلانی، با انجام تمرینات قلبی عروقی و مقاومتی فعال تر باشید. با تعیین اهداف کوچکی که می توانید بر اساس آنها بسازید، شروع کنید. با پیاده‌روی‌های کوتاه شروع کنید که می‌توانند به پیاده‌روی‌های طولانی‌تر و سریع‌تر و تمرین‌های شدیدتر مانند دویدن و دوچرخه‌سواری ادامه دهند.

فرمول مرکز کنترل چاقی برای موفقیت

مرکز کنترل چاقی فعالانه در سفر کاهش وزن بیماران خود شرکت می کند. ما درک می کنیم که یک روش چاقی موفق در اتاق عمل شروع و پایان نمی یابد. آماده سازی قبل از جراحی و اقدامات انجام شده پس از آن، همگی به نتایج بیمار کمک می کنند. ما مطمئن می شویم که سیستم پشتیبانی شما شامل تیمی از متخصصان است تا شما را در این فرآیند چالش برانگیز راهنمایی کنند.

مشاوره کاهش وزن/تغذیه قبل از جراحی شروع می شود

مراجعه به مشاور تغذیه قبل و بعد از جراحی چاقی می تواند به شما در جلوگیری از به دست آوردن مجدد وزن بعد از جراحی کمک کند. لوسیا چاوز، متخصص تغذیه در OCC است و به بیماران کمک می کند تا یاد بگیرند که چگونه قبل و بعد از جراحی غذا بخورند تا بهترین نتیجه را بگیرند.

در حالی که هر فردی ممکن است جراحی چاقی را با اهداف مختلف سلامتی در ذهن خود انجام دهد، تغذیه کلید موفقیت بلندمدت است. برنامه آموزشی جامع پزشکی و تغذیه OCC از درس‌های آموخته شده از سفرهای بیماران، از تجربه ما به عنوان ارائه‌دهنده سلامت، و از تجربه به‌دست‌آمده از استفاده از درمان‌های پزشکی و تغذیه مبتنی بر شواهد ناشی می‌شود. ما متعهد به بهبود سلامت سلولی از طریق غذاها و مکمل های غنی از مواد مغذی هستیم.

تکنیک های جراحی پیشرفته برای بهترین نتیجه

با بیش از ۵۰ سال تجربه ترکیبی و ۲۵۰۰۰ عمل جراحی چاقی موفق، مرکز کنترل چاقی در تیجوانا، مکزیک، پیشرو جهانی در جراحی کاهش وزن است. فناوری‌ها و نوآوری‌های پیشرفته ما به ما این امکان را داده است که در بسیاری از فناوری‌های مورد استفاده در سراسر جهان، از جمله IGS Enhanced Gastric Sleeve.® پیشگام باشیم و همچنین بالون معده و فناوری OCC Double Buttress™ را توسعه داده‌ایم. OCC دارای بالاترین استانداردهای ایمنی در جهان از سوی کمیسیون مشترک است و یک مرکز بین المللی عالی معتبر است. این نامگذاری ها OCC را در بالاترین رده بهداشت و ایمنی قرار می دهد و از بسیاری از مراکز جراحی ایالات متحده پیشی می گیرد. با توجه به محیط بسیار تخصصی ما، ما دارای انبوهی از تجهیزات مدرن لازم و کارکنان متخصص هستیم تا نیازهای یک بیمار جراحی کاهش وزن را برآورده کنیم.

حمایت مداوم تا ۵ سال پس از جراحی

مرکز جراحی بکر و مدرن ما تنها با مراقبت دلسوزانه ای که ما به بیماران خود ارائه می دهیم پیشی گرفته است. ما متعهد هستیم که در هر مرحله از بیماران خود مراقبت کنیم.

دکتر اورتیز با یک بیمار کاهش وزن در تیجوانا، MX مشورت می کند

از آنجایی که بیماران تحت مدیریت وزن چندین مرحله را طی می‌کنند، با مجموعه‌ای از اهداف و توصیه‌های خاص برای هر مرحله، OCC شما را از طریق برنامه ما، گروه‌های پشتیبانی آنلاین، ویدیوهای آنلاین، یک نفر، در طول پنج سال مراقبت بعد از عمل راهنمایی می‌کند. یک مربی از طریق ایمیل، مشاوره تلفنی، و ارزیابی. ما تا زمانی که به تخصص ما نیاز دارید به شما کمک و حمایت خواهیم کرد زیرا موفقیت شما موفقیت ماست. بنابراین، یک بار بیمار OCC، همیشه یک بیمار OCC. شما عضو مادام العمر #OCCFamily هستید.

در مرکز جراحی ما به موفقیت کاهش وزن دست یابید

از مشاوره و جراحی گرفته تا حمایت و کمک مادام العمر، OCC اینجا برای شماست. اگر می خواهید گزینه های خود را برای دستیابی به اهداف کاهش وزن خود ارزیابی کنید، با مرکز کنترل چاقی مکزیک تماس بگیرید تا یک جلسه مشاوره را تعیین کنید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر