افزایش قیمت سوخت مصرف کنندگان و دولت را تحت فشار قرار می دهدتاریخ انتشار:

به مدت چند هفته ، قیمت سوخت در فرانسه همچنان به سطح بی سابقه ای رسیده است. این وضعیتی است که دولت را نگران می کند زیرا موضوع بسیار حساس است. در پایان سال 2018 ، جلیقه های زرد شروع به حرکت کردند. وزیر انتقال محیط زیست باربارا پومپیلی از توزیع کنندگان ” در این دوره دشوار با کاهش حاشیه های خود یک ژست بگیرید “دولت چه اهرمی برای جلوگیری از افزایش قیمت سوخت دارد؟”

دیزل از مرز نمادین 1.50 یورو در لیتر عبور کرد. هفته گذشته (4 تا 10 اکتبر) ، میانگین قیمت به 1.53 یورو رسید ، بالاتر از رکورد قبلی سال 2018 ، که باعث ایجاد جلیقه های زرد شد. در مورد پرکاربردترین بنزین 95E10 بدون سوخت در فرانسه ، این لیتر به 1.60 یورو در لیتر رسید ، که با رکورد 1.64 یورو نزدیک به رکورد سال 2012 است.

او گفت: “خشم بیشتر است.” دائما در حال رشد است “

تصویر در یک هایپر مارکت در نزدیکی نانت: یک لیتر گازوئیل 1.51 یورو قیمت دارد. این یکی از پایین ترین سطوح روز است. درآمد امانوئل ماهانه 1600 یورو است. شرایط برای مادر این خانواده سخت است. ” ما شروع به بستن طناب به گردن می کنیم ، این مطمئناً است او گفت ماتیو بونوربه محموله آن نسبت به دفعه قبل 10 یورو افزایش یافته است: ” من نمی دانم چی کار کنم. نشان می دهد؟ نمی دانم. در این میان ، ما چاره دیگری نداریم. برای رفتن به سر کار باید سوختگیری کنید. »در روزهای اخیر تماس هایی برای احیای آن در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود حرکت جلیقه های زردبه

فابین ، مشتری دیگر تفریحگاه نانت ، نیز نگران است. در آنجا تقریبا 50 لیتر و تقریبا 80 یورو داریم. این امر بر قدرت خرید من تأثیر مستقیم دارد. “مانون ، که باید هر روز 80 کیلومتر کار کند ، یک چرخه دشوار را از دست می دهد.” ما توجه بیشتری به مسابقات داریم و از بیرون رفتن اجتناب می کنیم. ما ترجیح می دهیم دیزل به سر کار برود ، اما نمی توانیم با آن بیرون برویم. در سن پنجاه سالگی ، رشد برای نیلی و همسرش بسیار بد پیش می رود. ” خشم بیشتر است. ما با پول کمی کار می کنیم. هر لحظه در حال رشد است “، – او معتقد است.

کمک ویژه دولت در مواجهه با این رشد؟

رانندگان پول می دهند افزایش قیمت هر بشکه نفتقیمت ها با بهبود اقتصاد جهانی همراه است. در حال حاضر ، قیمت هر بشکه نفت به 84 دلار نزدیک می شود و ممکن است روند صعودی این قانون ادامه یابد پاتریشیا لوکامپبه

این موضوع برای دولت فرانسه بسیار داغ است ، زیرا از توزیع کنندگان می خواهد تلاش کنند و حاشیه خود را کاهش دهند. با این حال ، دومی گفت که حدود 1 درصد در لیتر است و کاهش بیشتر آن منطقی نیست.

توزیع کنندگان به دولت یادآوری می کنند که دولت بیش از نیمی از قیمت یک لیتر بنزین ، حدود 90 سنت مالیات را دریافت می کند. بنابراین ، راه حل ممکن است از مالیات کمتر ناشی شود. این راهی است که دستگاه های اجرایی فکر نمی کنند ، زیرا این صرفه جویی در سوخت نشان دهنده چهارمین درآمد مالیاتی دولت است. برای جلوگیری از بحران اجتماعی جدید ، دولت ممکن است بر کمک های ویژه تمرکز کند.

“دولت از فرانسه پول نمی گیرد”

افزایش قیمت سوخت تنها دلیل آن نیست. آنهایی که از گاز و برق هستند آمان داده نمی شود این موضوع روز چهارشنبه ، 13 اکتبر ، در واشنگتن ، قبل از شروع جلسات عمومی صندوق بین المللی پول (IMF) و بانک جهانی مورد بحث قرار گرفت. برونو لو مایر ، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه در جلسات پایتخت آمریکا شرکت می کند. این می خواهد از حرکت اجرایی برای کاهش تاثیر افزایش قیمت انرژی دفاع کند.

« ما می خواهیم از فرانسوی ها در برابر این افزایش قیمت انرژی محافظت کنیم. ما بلافاصله پاسخ دادیم: بررسی انرژی – 100 یورو اضافی در اوایل دسامبر – اگر 3 برابر در اوایل سال 2022 افزایش یابد ، قیمت برق بیش از 4 درصد افزایش نمی یابد و در نهایت قیمت گاز مسدود شده استبه اینها اقدامات م effectiveثر و فوری هستند »، درو.

برونو لو مایر ” اینها رویدادهای پرهزینه ای هستند ». « هزینه برق 5 میلیارد یورو ، بررسی انرژی 600 میلیون یورو است »، حساب می شود. بنابراین وزیر ” او به همه کسانی که توضیح می دهند دولت به دلیل افزایش قیمت انرژی از فرانسه پول می گیرد می گوید: این اظهارات غیرمسئولانه و غیرقابل قبول است. ». « دولت در این بحران انرژی از فرانسه پول نمی گیرد اصرار می کند.
دیدگاهتان را بنویسید