اظهارات همسر انسیه خزعلی درباره پسرشبه گزارش صدای ایران، این روزها اخبار مختلفی از فعالیت سید حمیدرضا رضازاده، فرزند انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در یک شرکت دانش بنیان و حضور وی در کانادا به گوش می رسد که باعث شده است. بازتاب های مختلف در رسانه ها

یکی از مواردی که مطرح شد این است که در سال ۱۳۷۶ و همزمان با انحلال شرکت سامانه حمیر پیچک، سید حمیدرضا رضازاده فرزند خانم خزعلی ایران را به مقصد کانادا ترک کرد و در حال حاضر مسئول بخشی از یک فیلترشکن است. شرکت تولیدی به نام Betternet. ) مسئول است.

در همین زمینه، سید محمدرضا رضازاده، همسر معاون رئیس جمهور در پاسخ به موضوعات مطرح شده در خصوص مهاجرت و کار فرزندش در شرکتی به نام بنت، اظهار داشت: با یک جستجوی ساده در اینترنت و بررسی مطالب، مشخص خواهد شد که مالکیت بنت در شش سال گذشته بوده است. قبل از ورود سید حمیدرضا به کانادا، وی چندین بار نقل مکان کرد و اکنون متعلق به شرکت پانگو، زیرمجموعه شرکتی به نام اورا است.

رضازاده تصریح کرد: ادعای مطرح شده درباره مالکیت و مسئولیت سید حمیدرضا در اینترنت که تصویرش به کرات در حال دست‌یابی است، برگرفته از وب‌سایت‌هایی است که صرف نظر از معتبر بودن یا نبودن منابع اصلی، اطلاعات را در اینترنت جمع‌آوری می‌کنند. بخشی از این اطلاعات می تواند صحیح و برخی از آنها نامعتبر باشد.

همسر انسیه خزعلی با اشاره به اینکه بخشی از این مطالب با استناد به سایت های انتشاراتی روزمه ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: پسرش در هیچ یک از این سایت ها که به اشتباه به عنوان سایت رزومه آنلاین تعبیر شده است، صفحه شخصی ندارد. حق دارد با این سایت ها تماس بگیرد و خود را احراز هویت کند، درخواست حذف صفحه مربوط به شما را داشته باشد.

پدر حمیدرضا رضازاده با بیان اینکه در مطالب منتشر شده در فضای مجازی گفته شده که پسر شما هم در این پروژه شرکای خارجی دارد، گفت: اتفاقاً این مطلب نیز بر اساس مطالب سایت هایی که گفتم تولید و منتشر شده است. ، و آنها ذکر کردند که با آقای تیمو بوهلر شریک است. بررسی صفحه لینکدین او نشان می دهد که آقای بوهلر در سال ۲۰۲۱ یک شرکت تک نفره به نام Beternet تاسیس کرد که خدمات طراحی وب را ارائه می دهد. که تشابه اسمی است و ذکر شده ربطی به پسر بنده سید حمیدرضا رضازاده ندارد.

رضازاده با بیان اینکه در خصوص ارائه خدمات ضد فیلترینگ توسط اینترنت به کاربران ایرانی مطالب زیادی گفته شده است و برخی ادعا می کنند که به دلیل رایگان و ناامن بودن، فرضیه امنیتی جمع آوری اطلاعات کاربران ایرانی در مورد آن را مطرح می کنند و برخی دیگر. وی برخلاف ادعای اول که آن را سندی مبنی بر وجود درگاه خرید برای ایرانیان می‌دانند، گفت: همه این شواهد مربوط به زمان حال و سال‌های اخیر است و همانطور که قبلاً گفتم هیچ‌گونه ندارد. نوع مالکیت یا مسئولیت در ارتباط با اینترنت.

رضازاده افزود: شرکت حمیدرضا از بدو تاسیس بازار کشورهای خارجی را هدف قرار داده و در بازار ایران فعالیتی نداشته است. هیچ گاه خدمات «وی پی ان» به کاربران ایرانی اعم از رایگان یا پولی ارائه نکرده و قوانین هیچ کشوری را زیر پا نگذاشته است. ماهیت اصلی VPN محافظت از حریم خصوصی آنلاین افراد است و استفاده اصلی از آن در جهان بهره برداری به عنوان “فیلتر شکن” نیست.

وی در تشریح فعالیت شرکت سامانه محرب پیچک و امکان استفاده از تسهیلات دولتی گفت: سید حمیدرضا با سرمایه اندک در مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی با هدف تولید و صادرات نرم افزار، شرکت سامانه همراه پیچک را با سرمایه اندک راه اندازی کرد. برای گوشی های هوشمند رشد موفقیت آمیز شرکت حاصل تلاش مستمر تک تک افراد شرکت بوده و هرگز از رانت های دولتی برای پیشرفت شرکت استفاده نکرده است.

رضازاده در پایان خاطرنشان کرد: وی در طول مدت فعالیت خود هرگز با هیچ نهاد و سازمان دولتی قرارداد نداشته است و شایعاتی مانند قرارداد پیچک کذب است و شاید در این مورد تشابه نام با نام پیچک بوده است. به عنوان وسیله ای برای سوء استفاده توسط برخی استفاده می شود.

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر استعفای انسیه خزعلی از معاونت زنان ریاست جمهوری نیز منتشر شد و پس از مدت کوتاهی مشخص شد اکانت توئیتری که این خبر را منتشر کرده، صفحه ای جعلی بوده که با همین موضوع ایجاد شده است. نام کاربری خانم خزعلی است و در شناسه انگلیسی با شناسه رسمی ایشان تفاوت جزئی برای معرفی خود به عنوان اکانت واقعی درج کرده است. پس از انتشار این خبر بود که اکانت رسمی خانم خزعلی به این خبر واکنش نشان داد و خبر استعفا را جعلی خواند.