اطلاعیه شبکه نسیم درباره ادعای رامبد جوان در خصوص حذف نام واریا


گزارش کردن صدای ایراندر پی حذف نام وریا غفوری فوتبالیست کشورمان از برنامه خندوانه، روابط عمومی شبکه نسیم در اطلاعیه ای اعلام کرد: این شبکه هیچ گونه محدودیت و ممنوعیتی در پخش نام برخی افراد ندارد. اشخاص حقیقی.”

در پی اتفاقات رخ داده در برنامه خندوانه شامگاه پنج شنبه – سوم تیرماه – در رابطه با حذف نام کاپیتان سابق تیم استقلال، پخش کلیپ آن در فضای مجازی و نسبت دادن این عملکرد توسط برخی شبکه نسیم به تصمیم سیما و صدا و سیما اطلاعیه ای منتشر کرد که این رویکرد را به «سلیقه و نظر گروه تولید برنامه» مرتبط کرد.

در متن این اطلاعیه آمده است:

«در پی اتفاقی که در مسابقه «قطی بازی» در برنامه «خندوانه» شب گذشته پنجشنبه ۲ تیرماه پخش شد، به اطلاع مخاطبان عزیز و فهیم شبکه نسیم می رساند که این شبکه هیچ گونه محدودیت و ممنوعیتی در پخش ندارد. نام افراد خاص و تصمیم گرفته است، سلیقه و نظر گروه سازنده برنامه «خنده دار» است و ربطی به سیاست های شبکه سیما و نسیم ندارد.

بر اساس این گزارش، پیش از این رامبد جوان جوان با انتشار ویدئویی در فضای مجازی این تصمیم را گرفته و ضمن عذرخواهی از وریا غفوری در بخشی از سخنان خود گفته بود: «وقتی نام وریا عزیز را کامران تفتی نوشته بود، همان موقع بود. من شک داشتم که اگر قرار باشد در پخش مشکلی پیش بیاید و اجازه پخش داده نشود، امتیاز ما در مسابقه به هم بخورد و روی خود مسابقه تأثیر بگذارد؛ بنابراین با مشورت شرکت کنندگان و گروه سازنده، به این نتیجه رسیدیم که نام واریا عزیز عزیز را حذف کنیم و نام دیگری بنویسیم تا حداقل مسابقه دچار مشکل نشود.»

همچنین محمد بحرانی صداپیشه «جناب خان» در مطلبی به طور جداگانه از این بازیکن و هوادارانش عذرخواهی کرد و در بخشی از آن تاکید کرد: «… در جریان ضبط قطعه مسابقه در سال گذشته حضور نداشتم. برنامه شب بود و اگر حضور داشتم واکنش نشان می دادم…»