اصول کلیدی در طراحی فروشگاه اینترنتی


به گزارش صدای ایران، طراحی وب تجارت الکترونیک خوب به معنای استفاده از رنگ ها، فونت ها، تصاویر، کلمات و گرافیک مناسب برای متقاعد کردن بازدیدکنندگان به خرید است. طراحی وب سایت تجارت الکترونیک شما باید مشتریان بالقوه را جذب کند، تجربه کاربری عالی ارائه دهد و فروشگاه شما را به بهترین شکل ارائه دهد. یکی از بهترین تکنیک ها برای طراحی فروشگاه اینترنتی و همکاری با بهترین مجموعه طراحی سایت، مشاهده نمونه هایی از سایت های طراحی شده است که به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک می کند.

طراحی فروشگاه اینترنتی

امروز، اگر چیزی می فروشید (از کفش های کتانی گرفته تا سس سالاد و غیره)، باید وارد قطار وب سایت تجارت الکترونیک شوید. یک سایت تجارت الکترونیک به شما این فرصت را می دهد که برند خود را بسازید، با مشتریان بیشتری ارتباط برقرار کنید و محصولات بیشتری بفروشید – اما فقط در صورتی که با مجموعه طراحی وب سایت خوب کار کنید.

بنابراین، نه تنها سایت شما باید ظاهر خوبی داشته باشد و از نظر برند احساس خوبی داشته باشد، بلکه باید بازدیدکنندگان وب سایت شما را نیز به سمت عمل سوق دهد.

نکات طراحی سایت

۱. آن را ساده نگه دارید.

وقتی صحبت از طراحی یک وب سایت تجارت الکترونیک می شود، همیشه بهتر است آن را ساده نگه دارید. هرچه عناصر بیشتری در صفحه داشته باشید، صفحه شلوغ می شود و شما را گیج می کند. یک صفحه نمایش به هم ریخته می تواند حواس شما را پرت کند و شما را از هدف اصلی فروش دور کند.

۲. برندسازی را در اولویت قرار دهید.

وقتی نوبت به خرید آنلاین می‌رسد، مردم می‌خواهند از برندهای معتبر خرید کنند، نه از سایت‌های تجارت الکترونیکی بی‌چهره که به نظر می‌رسد در تلاش برای سرقت اطلاعات کارت اعتباری شما هستند.

اگر می خواهید اعتماد لازم برای فروش جدی در تجارت الکترونیک خود را ایجاد کنید، باید به برند خود فکری جدی کنید. نام تجاری شما مانند DNA تجارت الکترونیک شماست. این است که شما به عنوان یک شرکت چه کسی هستید، در مورد چه چیزی هستید و چگونه با رقبای خود متفاوت هستید، و نقش مهمی در ارتباط با مخاطبان و افزایش فروش دارد.

اگر می خواهید بیشترین بهره را از طراحی تجارت الکترونیک خود ببرید، برای تعریف برند خود وقت بگذارید و سپس آن برند را در طراحی خود بگنجانید. اگر مطمئن نیستید که به عنوان یک برند چه کسی هستید، اشکالی ندارد! شما فقط می خواهید قبل از شروع طراحی، کمی جستجوی روح تجاری انجام دهید. از خود سوالاتی بپرسید مانند:

  • اگر برند من یک شخص بود، چه کسی بود؟
  • اگر بخواهم نام تجاری خود را در سه کلمه توصیف کنم، آنها چه خواهند بود؟
  • چه چیزی برند من را از سایر فروشگاه های تجارت الکترونیک متمایز می کند؟
  • چه کاری را بهتر از هر کس دیگری در بازار انجام می دهیم؟

هنگامی که بدانید چه کسی هستید، می توانید آن را در برندسازی سایت تجارت الکترونیک خود کار کنید. و آن برندینگ؟ این به ایجاد اعتماد بین مخاطبان شما کمک می کند و در این فرآیند فروش جدی را به همراه خواهد داشت.

اصول کلیدی در طراحی فروشگاه اینترنتی

۳. مانند یک بازدید کننده وب سایت فکر کنید.

اگر می خواهید طراحی وب سایت تجارت الکترونیک شما با مخاطبان شما ارتباط برقرار کند، باید مانند مخاطبان خود فکر کنید. در نهایت، فقط چند چیز وجود دارد که مشتریان بالقوه شما در یک تجربه تجارت الکترونیکی می خواهند – سایتی که به راحتی قابل پیمایش است، به خوبی طراحی شده است و فرآیند خرید را آسان، ساده و بدون دردسر می کند.

در طول فرآیند طراحی خود را به جای بازدیدکنندگان خود قرار دهید. چه نوع چیدمانی قرار است مسیریابی را برای آنها آسان تر کند؟ چگونه می توانید محصولات خود را به گونه ای سازماندهی کنید که برای کاربر نهایی منطقی باشد؟ چگونه می توانید فرآیند پرداخت را ساده کنید؟

وقتی مانند مشتری خود فکر می کنید، می توانید آنچه را که آنها از فروشگاه تجارت الکترونیک خود می خواهند پیش بینی کنید و سپس سایت خود را طوری طراحی کنید که این نیازها را برآورده کند.

نمونه هایی از سایت های طراحی شده

قبل از همکاری و انتخاب یک شرکت طراحی سایت، حتما از آنها بخواهید که نمونه هایی از وب سایت های طراحی شده خود را به شما نشان دهند. این کار نشان دهنده سلیقه کارفرما در طراحی سایت و دقت آنها در اصول طراحی سایت است.

اصول کلیدی در طراحی فروشگاه اینترنتی

نتیجه

در این مقاله به بررسی اصول طراحی سایت فروشگاهی پرداختیم و تاکید کردیم که قبل از عقد قرارداد با کارفرما حتما نمونه کار آنها را ببینید.

در همین راستا، خدمات طراحی وب سایت CMS ایران (www.cms-iran.com) به صورت کدنویسی و کاملا انحصاری، مناسب برای کسب و کارهایی که به دنبال ایجاد یا گسترش فعالیت خود در فضای اینترنت هستند؛ ارائه می دهد. اگر به دنبال ایجاد یک وب سایت فروشگاهی برای فروش محصولات خود هستید یا می خواهید یک وب سایت شرکتی برای شرکت خود طراحی کنید، سی ام اس ایران خدمات شرکتی، فروشگاهی، شخصی، خبری، سیستمی، آموزشی، دایرکتوری و حتی طراحی سایت را ارائه می دهد. اپلیکیشن را با بالاترین کیفیت طراحی و راه اندازی می کند. نمونه پروژه طراحی سایت این مجموعه در سایت موجود است و می توانید با خیال راحت کارشناس طراحی سایت استخدام کنید.