اسیدپاشی به والدین در هنگام توهم / متهم دستگیر شدگزارش کردن صدای ایران۴۵ دقیقه از صبح دیروز گذشته بود که فریادهای پیرمرد و پیرزنی در یکی از کوچه های خیابان شهید رجایی در جنوب تهران، همسایه ها را به کوچه کشاند. ناگهان در خانه این زوج مسن باز شد و پسر کوچکشان با عجله بیرون رفت و فرار کرد.

همسایه ها که نگران این زوج بودند با ورود به خانه آنها متوجه شدند که روی آنها اسید پاشیده شده و علت این حادثه پسر معتاد آنها بوده است.

در این شرایط از پلیس و اورژانس کمک خواستند و دقایقی بعد قربانیان اسیدپاشی که از ناحیه صورت، شکم، دست و پا به شدت سوخته بودند به بیمارستان منتقل شدند با حضور ماموران کلانتری ۱۶۰ خزانه تحقیقات اولیه آغاز شد.

همانطور که همسایه ها گفتند، پسر این زوج معتاد است و اغلب شنیده می شد که با پدر و مادرش دعوا می کند. ساعتی قبل از این حادثه همسایه ها صدای درگیری او با پدر و مادرش را شنیده بودند تا این که این حادثه رخ داد.

در این شرایط موضوع به قاضی حمیدرضا رستمی بازپرس شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران گزارش شد و وی دستور بازداشت جوان آسیدپاش را صادر کرد.

ماموران کلانتری معتقد بودند که متهم از محل حادثه دور نبوده است. به همین دلیل در منطقه گشت زنی کردند تا اینکه ساعتی بعد پسر تحت تعقیب را در پارک نزدیک خانه در حالی که روی نیمکت نشسته بود دستگیر کردند.

صبح دیروز متهم که ساعاتی پیش دستگیر شده بود به دادسرای امور جنایی منتقل و مورد بازجویی قرار گرفت.

وقتی از شیشه استفاده می کنم دچار توهم می شوم

وی درباره انگیزه اش از ریختن اسید روی پدر و مادرش گفت: مدتی است که به شیشه اعتیاد دارم و وقتی شیشه مصرف می کنم دچار توهم می شوم. شب حادثه به خاطر داروهایی که مصرف کرده بودم دچار توهم شدم و با پدر و مادرم درگیر شدم و سپس مقداری اسیدی که در خانه داشتم روی آنها ریختم و از خانه فرار کردم. در پارک بودم که ناگهان مأموران پلیس را دیدم و مرا دستگیر کردند.

بر اساس این گزارش، متهم هم اکنون در بازداشت به سر می برد و تحقیقات ادامه دارد.