استاندارد بلک دولا موقوفه دوک را دریافت کرد


با توجه به مراکز کنترل بیماری در ایالات متحده، نرخ مرگ و میر مادران باردار سیاهپوست ۳-۴ برابر بیشتر از همتایان سفیدپوست آنها است، صرف نظر از وضعیت اجتماعی-اقتصادی یا تحصیلی آنها. با توجه به این اختلاف نگران کننده، دانشیار پزشکی خانواده Venus Standard، MSN، CNM، اتحاد برای سیاه دولا برای مادران سیاه (ABDBM) را تأسیس کرد، که اخیرا کمک مالی ۵۲۵۰۰۰ دلاری از موقوفه دوک دریافت کرد.

دولا در آخرین برنامه PBS NC “Sci NC” ظاهر شد

این برنامه که به طور کامل توسط زنان سیاه پوست هدایت و کار می شود، به کارکنان، حمایت و بودجه آموزش سیاه دولا برای کاهش مرگ و میر مادران ادامه خواهد داد. نقطه قوت منحصر به فرد آن یک رویکرد جامع برای رسیدگی به عوارض و مرگ و میر پری ناتال در جامعه سیاه پوست است. نشان داده شده است که خانواده‌هایی که مراقبت از دولا را دریافت می‌کنند، مداخلات پزشکی کمتری دارند، نوزادان با وزن بیشتری در هنگام تولد، عوارض تولد کمتری دارند و احتمال شیردهی بیشتری دارند، که همگی منجر به مرگ و میر مادر و کودک و میزان مرگ و میر کمتری می‌شوند.

با توجه به تفاوت‌های نژادی و قومی مداوم در نتایج زایمان، تنوع نیروی کار به ویژه در زمینه مراقبت‌های حمایتی در دوران بارداری و زایمان ضروری است. فقدان شغل، هزینه های بالا، و آموزش محدود فرهنگی مناسب، گرفتن مدرک از DONA International، بزرگترین و پیشروترین سازمان معتبر Doula را برای زنان سیاه پوست دشوار کرده است. در پاسخ، این برنامه با DONA همکاری می کند تا به فراگیران راهنمایی برای مؤلفه های آموزشی مورد نیاز و گواهی برای فارغ التحصیلان موفق ارائه دهد. علاوه بر این، ABDBM آموزش سنتی DONA را برای حمایت از اشتغال با طراحی یک برنامه درسی از دیدگاه سیاه، از جمله در نظر گرفتن نیازهای فرهنگی، نژادپرستی نهادی، و بی اعتمادی به سیستم مراقبت های بهداشتی، تقویت می کند. تقویت برنامه درسی اصلی دولا با موضوعاتی مانند منشور حقوق تولد سیاه پوستان، بی اعتمادی پزشکی، و عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت در ارتباطات ذهن، بدن و روح برای این کار ضروری است.

با حمایت اولیه از جایزه UNC C. Felix Harvey برای ارتقای اولویت‌های نهادی، ABDBM اولین کلاس خود را با نه دالای سیاه در ژوئیه و یازده در سپتامبر ۲۰۲۱ فارغ‌التحصیل کرد. بورسیه تحصیلی ۳ ساله از موسسه دوک از آموزش ۱۲۰ سیاهپوست جدید پشتیبانی می‌کند. doulas از شهرستان های آلامانس و دورهام، گرانویل، گیلفورد، اورنج، و ویک و قصد دارد تا پایان دوره بورس تحصیلی، ۲۰۰۰ مادر و خانواده در خدمت داشته باشد. آموزش این کشورهای جدید باعث افزایش دسترسی ۳۰۰ تا ۶۰۰ خانواده به خدمات Doula برای زنان باردار سیاهپوست در ماه آینده خواهد شد.

چشم انداز بلندمدت این تلاش ها ایجاد نیروی کار متنوع برای مراقبت های زایمانی است. این شامل توسعه یا مشارکت با برنامه‌های موجود برای ارائه آموزش‌های اضافی برای دولاهای سیاه به‌عنوان آموزش پس از زایمان، CNA/CMA یا هر دو، ارائه مراقبت‌های پیشرفته می‌شود. این آموزش پیشرفته به فارغ التحصیلان فرصتی برای حمایت بیشتر از بیماران مشترک و فرصت های درآمدی افزایش می دهد. به همان اندازه مهم، داده‌های جمع‌آوری‌شده در مورد پیامدهای تولد و رضایت بیمار به ایجاد تغییرات در سیاست‌گذاری در مورد پوشش بیمه برای مراقبت از Doula کمک می‌کند. از آنجایی که بیمه‌گران و پرداخت‌کنندگان شروع به بازپرداخت برای خدمات Doula می‌کنند، دولاهای دارای گواهی که این برنامه را تکمیل می‌کنند، مجهز به بازپرداخت خدمات هستند، در حالی که شیوه‌های doula خود را حفظ می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه، که اخیراً در PBS NC’s Sci NC نشان داده شده است، به UNC Family Medicine یا وب سایت ABDBM مراجعه کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر