اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری اعلام شد/ جزئیاتگزارش کردن صدای ایراندکتر عبدالرسول پورعباس با اعلام این خبر گفت: آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی دکتری (نیمه متمرکز) در سال ۱۴۰۱ با حضور بیش از ۱۸۶ هزار داوطلب برگزار شد که از این تعداد ۱۳۷ هزار و ۱۱۷ نفر مجاز به پذیرش شدند. انتخاب رشته و پس از طی مرحله دوم آزمون در دانشگاه ها اعم از مصاحبه، سوابق علمی و پژوهشی و … در نهایت بیش از ۲۲۵۰۰ نفر در دوره دکتری تخصصی پذیرفته شدند.

وی افزود: پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پذیرفته شدگان یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی توجه داشته باشند که فقط در یکی از رشته های محل های پذیرفته شده و به عبارتی می توانند ثبت نام کنند. ، آنها مجاز به ثبت نام در هر دو مکان قابل قبول نیستند.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص ثبت نام پذیرفته شدگان نیز اظهار داشت: متقاضیانی که اسامی پذیرفته شدگان نهایی هر یک از رشته های تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اعلام شده است، لازم است از روز یکشنبه نسبت به ثبت نام اقدام کنند. ۱۴۰۱/۵. ۳۰/ برای اطلاع از تاریخ و مدارک ثبت نام به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی مراجعه کنید و برای پذیرفته شدگان رشته های دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ، مدارک و نحوه ثبت نام در مراکز پذیرش به درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنید. بازدید کنید.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: ثبت نام منحصراً در تاریخ های اعلام شده از سوی هر دانشگاه و با ارائه مدارک اعلام شده انجام می شود و عدم اقدام در تاریخ یا تاریخ های تعیین شده برای ثبت نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل خواهد بود. به پذیرفته شدگان توصیه می شود می توانید اطلاعیه را در پرتال اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود به دقت مطالعه نمایید.

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر پورعباس درباره متقاضیان رشته های دارای مرحله گزینش گفت: برای متقاضیان واجد شرایط، اول شهریورماه کارنامه نهایی حاوی اطلاعات لازم، آزمون. نمره، نمره مصاحبه، حداکثر نمره اعلام شده توسط دانشگاه، رتبه متقاضی و آخرین رتبه قبولی در هر یک از کد رشته محل های معرفی شده برای مصاحبه در سهمیه مربوطه از طریق درگاه اطلاع رسانی کشور تنظیم و قابل دسترسی خواهد بود. سازمان سنجش آموزش و پرورش

وی در پایان خاطرنشان کرد: متقاضیان در صورت نیاز می توانند سوال یا سوالات خود را به قسمت پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانیhttps://request.sanjesh.org یا در ساعات اداری با شماره ۴۲۱۶۳-۲۱ تماس بگیرید.