ادعای جدید اسرائیل در مورد حمله به ایرانگزارش کردن صدای ایران به گزارش مهر به نقل از تایمز اسرائیل، ساعاتی پس از اظهارات دکتر کمال خرازی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و رئیس شورای راهبردی روابط خارجی، آویو کوخاوی، فرمانده رژیم صهیونیستی. ارتش رژیم با ادعاهای بی اساس به سخنان وی واکنش نشان داد. نشان می دهد.

کوخاوی در سخنرانی خود در مراسم تغییر فرماندهی جبهه داخلی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد: این وظیفه اخلاقی اسرائیل است که برای پاسخ نظامی به برنامه هسته ای ایران آماده شود.

فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد: با توجه به نامشخص بودن بازگشت ایران به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ به دلیل مذاکرات طولانی مدت با قدرت‌های جهانی، از سال گذشته نیروهای اسرائیلی تلاش‌های خود را برای آماده‌سازی تهدید نظامی معتبر علیه تاسیسات هسته‌ای تهران افزایش داده‌اند. “

کوخاوی در ادامه ادعاهای خود افزود: آماده سازی جبهه داخلی برای جنگ امری است که باید در سال های آینده تسریع شود، به ویژه با توجه به این احتمال که این جنگ برای مقابله با تهدید هسته ای الزامی شود.

این مقام حامی رژیم صهیونیستی همچنین گفت: ارتش اسرائیل باید برای حمله به ایران و هرگونه تحول و هر سناریویی با قدرت آماده شود.

«آویو کوخاوی» همچنین با ادعای اینکه «تهیه گزینه نظامی علیه برنامه هسته‌ای ایران یک تعهد اخلاقی و یک دستور امنیت ملی است»، گفت: این آمادگی یکی از اهداف اصلی ارتش است و شامل برنامه‌های عملیاتی مختلف و تخصیص بسیاری است. منابع، دستیابی به “سلاح مناسب اطلاعات و آموزش است.”

فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای با دیپلماسی ارجح است، اما تاریخ بارها ثابت کرده است که دیپلماسی ممکن است در کوتاه مدت با شکست مواجه شود یا موفق شود یا نقض شود.

به گفته کوخاوی، ارتش به دو دلیل برای حمله به برنامه هسته ای ایران آماده می شود. وی در این رابطه گفت: اولاً اگر توافقی صورت نگیرد و برنامه هسته‌ای ایران همچنان در حال گسترش باشد و ثانیاً اگر توافقی مشابه یا مشابه توافق قبلی وجود داشته باشد، به معنای توافق بد و شرایط تبدیل شدن به یک توافق است. این کشور در مدت کوتاهی پس از تاریخ انقضای آن، به ایران یک تسلیحات اتمی خواهد داد و ارتش اسرائیل در حال آماده سازی توانایی های نظامی برای روزی است که مقامات سیاسی تصمیم بگیرند.

اعلامیه قدس فقط یک بیانیه تکراری است

ادعاهای بی اساس و جنگ طلبانه فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی پس از آن صورت گرفت که دکتر کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی روز یکشنبه در گفتگو با الجزیره با اشاره به دیدار اخیر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد. و یایر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی. : اعلامیه قدس فقط یک بیانیه تکراری است که نتیجه ای نخواهد داشت.

خرازی در رابطه با سفر بایدن به سرزمین های اشغالی نیز گفت: رژیم صهیونیستی در دوره ضعف به سر می برد و حمایت های بایدن آنها را از این وضعیت نجات نمی دهد.

وی با اشاره به برخی گمانه زنی ها درباره احتمال حمله به ایران تاکید کرد: حمله به امنیت ایران از سوی کشورهای همسایه با پاسخ ما به این کشورها و همچنین پاسخ مستقیم ما به رژیم صهیونیستی همراه خواهد بود.

ما مانورهای گسترده ای را با هدف حمله به عمق رژیم صهیونیستی انجام داده ایم.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی افزود: در صورت حمله به تاسیسات حساس ایران، مانورهای گسترده ای را با هدف حمله به عمق رژیم صهیونیستی انجام داده ایم و برای این رویداد آمادگی کامل داریم.

وی در ادامه گفتگو با الجزیره با اشاره به عدم اعتماد ایران به طرف آمریکایی در جریان مذاکرات هسته ای، همچنین تصریح کرد: آمریکا هیچ تضمینی برای حفظ توافق هسته ای نمی دهد و همین موضوع امکان دستیابی را کم رنگ کرده است. هر توافقی

خرازی افزود: اگر آژانس بین المللی انرژی اتمی عادلانه و مستقل بود، اختلافات در حوزه هسته ای به راحتی قابل حل بود.

وی تاکید کرد: ما معتقدیم تنها راه حل بحران های منطقه ای تشکیل مجمع گفت و گوی منطقه ای برای حل اختلافات سیاسی و امنیتی است. البته مقامات قطری پیشنهادات مهمی در خصوص آغاز مذاکرات منطقه ای ارائه کرده اند و ما نیز آمادگی کامل خود را در این زمینه اعلام کرده ایم.