ادعای بحرین علیه ایرانبر اساس گزارش ها صدای ایرانعبداللطیف بن راشد الزیانی وزیر امور خارجه بحرین عصر امروز (چهارشنبه) با همتای مصری خود سامح شکری در نشست خبری مشترک در منامه شرکت کرد.

به گزارش الخلیج آنلاین، وزیر امور خارجه بحرین در این کنفرانس گفت: گفتگوهای پادشاه با رئیس جمهور مصر بر عمق روابط دوجانبه و توسعه آنها متمرکز بود.

الزیانی در ادامه ایران را به دخالت در امور کشورهای عربی متهم کرد و با تکرار ادعاهای مکرر منامه گفت: ما به همراه طرف مصری در امور ایران دخالت می کنیم. [کشورهای] ما عربی و تهدید ناوبری را بررسی کردیم.»

به گزارش اسکای نیوز، وزیر امور خارجه بحرین به نقل از اسکای نیوز گفت: ما از ایران می خواهیم که به اصول حسن همجواری پایبند باشد.

عبداللطیف بن راشد الزیانی افزود: ما از راه حل مسالمت آمیز در لیبی حمایت می کنیم. ما به دنبال نتایج در نشست بعدی در عربستان هستیم.»

این اظهارات در حالی مطرح شد که اخیرا انجمن حقوق بشر بحرین (انجمن حقوق بشر بحرین) در صفحه توئیتر خود اعلام کرد تعدادی از شهروندان بحرینی که قصد سفر زیارتی به ایران را داشتند، توسط مقامات آل خلیفه از بحرین یا دبی بازگردانده شدند. داده شده بود.

کانون حقوق بشر در ادامه این اقدام را ناشی از تصمیمات غیرقانونی و اعلام نشده مقامات بحرینی و نقض آشکار آزادی های مذهبی و تردد دانست و تاکید کرد که شهروندان بحرینی به دلیل ممنوعیت سفر در برابر مقامات بحرینی پاسخگو هستند. به اماکن مذهبی از جمله ایران. موضوع منع رسمی ندارد.

در اواسط ژوئن، وزارت کشور بحرین نیز ادعای جدیدی مبنی بر نقض امنیت این کشور توسط دو گروه مرتبط با ایران مطرح کرد.

خبرگزاری رسمی بحرین به نقل از وزارت کشور بحرین مدعی شد که «دو گروه تروریستی سرایا الشتر و سرایا المختار» مستقر در تهران، امنیت بحرین را هدف قرار داده و در این کشور «اقدامات تروریستی» انجام داده اند.