اخراج در فیسبوک/ ۵ دلیل مارک زاکربرگ برای اخراج ۱۱۰۰۰ کارمند متا


۵ دلیل مارک زاکربرگ برای اخراج ۱۱۰۰۰ کارمند متا

-زاکربرگ مسئولیت آخرین تصمیمی که این شرکت برای اخراج هزاران کارمند گرفته شده است را پذیرفته است. او همچنین اعلام کرد که این شرکت اکنون هزینه های اختیاری خود را کاهش می دهد و توقف استفاده را تا سه ماه اول سال ۲۰۲۳ می کند.

-او فضای اقتصادی را مقصر تصمیم نهایی خود دانست. او در یک پست وبلاگی اظهار داشت که رکود اقتصاد کلان، رقابت را افزایش می دهد، و از دست دادن تبلیغات، درآمد را کاهش داده است.

-او تایید کرد که همه کارمندان آسیب دیده به زودی ایمیلی در رابطه با همین موضوع خواهند کرد. این شرکت قول داده است که ۱۶ هفته حقوق پایه و دو هفته دیگر برای هر سال بدون سقف پرداخت می شود. این شرکت همچنین تمام زمان باقیمانده PTO و پیشنهادی RSU را پرداخت خواهد کرد. همچنین مراقبت های بهداشتی افراد و خانواده های آنها را به مدت شش ماه پوشش می دهد. همچنین سه ماه پشتیبانی شغلی با یک فروشنده خارجی، از جمله دسترسی هنگام به سرنخ های شغلی منتشر نشده، را نوید داد.

– همچنین تغییر فرهنگی در نحوه فعالیت شرکت ایجاد خواهد شد. به عنوان مثال، این شرکت قصد دارد به اشتراک گذاری میز با افراد که قبلاً بیشتر وقت خود را از دفتر می گذراند، اجازه دهد. این کاهش بیشتر است که در ماه آینده اعلام خواهد شد.

– زاکرب همچنین می کند که این شرکت با تعداد کمی استثنا، توقف استفاده را تا سه ماه اول تمدید خواهد کرد. ابتدا عملکرد کسب و کار، کارایی عملیاتی و سایر عوامل کلان را زیر نظر خواهد داشت تا مشخص شود که آیا باید از سر اقتصادی یا خیر استفاده شود. او گفت: «این به ما این کار را می دهد که در صورت ادامه اقتصاد اقتصادی، ساختار خود را کنترل کنید.