اخبار جدید از ترور وکیل شاهرودی (جعفر آقایی)گزارش کردن صدای ایرانکمیسیون کانون وکلای مرکزی در تلاش برای پیگیری پرونده قتل وکیل جعفر آقایی در تهران است.

دبیر کمیسیون حمایت کانون مرکزی وکلای دادگستری در خصوص پیگیری این کانون در پرونده قتل وکیل فقید محمودرضا جعفر آقایی گفت: در صورت امکان سعی می کنیم در تهران رسیدگی شود.

صبح روز ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ وکیل محمودرضا جعفر آقایی در شهرستان شاهرود با سلاح گرم ترور شد و در حضور پسر پنج ساله و همسرش کشته شد.

امروز گمانه زنی هایی درباره قتل میلاد حاتمی و محمدرضا زاهدی از متهمان پرونده قماربازی مطرح است که قابل تائید نیست.

در یکی از پرونده هایش به مشتری متوفی مشکوک می شود

وکیل محمد شیوایی دبیر کمیسیون حمایت از کانون وکلای مرکز به تشریح جزییات این حادثه پرداخت و گفت: مرحوم محمودرضا جعفر آقایی ساکن تهران بود و برای مرخصی به شاهرود رفت. او پس از مراسم شب تاسوعا در حضور همسر و فرزندش کشته شد.

وی ضمن تشریح پیگیری ها و اقدامات این مرکز گفت: شبهات در یکی از موارد متوجه مددجوی متوفی است؛ مرحوم جعفر آقایی وکیل دادگستری در حضور یکی از همکارانش وکالت داد.

این وکیل دادگستری ادامه داد: در جریان این طرح اخبار و مسائلی که باعث برکناری وی از سوی موکلش شده بود به وی اطلاع داده شد. پس از این موضوع سوء تفاهم ها افزایش یافت و حتی توسط افرادی از سوی مشتری تهدید شد. بر این اساس انتظار می رود که این اتفاق توسط همراهان مشتری رخ داده باشد.

دبیر کمیسیون پشتیبانی کانون وکلای مرکز با اشاره به اقدامات این کمیسیون و رئیس کانون پس از اطلاع از این حادثه گفت: به محض اطلاع رئیس کانون وکلای مرکز موضوع را با وی در میان گذاشتند. مقامات تحقیق از طریق تماس تلفنی پیگیری های رسمی از سوی مراجع قضایی از امروز آغاز می شود. امروز یکی از همکاران ما به صورت ویژه پیگیر این پرونده است.

وی با اشاره به تلاش این مرکز برای رسیدگی به این پرونده در تهران گفت: علیرغم اینکه این حادثه در شاهرود اتفاق افتاده، اما به دلیل اینکه مربوط به موضوع وکیل وی در تهران بوده، در تلاش هستیم تا به این پرونده رسیدگی شود. تهران. در غیر این صورت حتما مراتب را به اطلاع مقامات قضایی تهران خواهیم رساند تا با توجه به حساسیت موضوع با مراجع قضایی سمنان مذاکره کنند.