احکام رهبران رژیم قدیم همچنان ادامه داردتاریخ انتشار:

روز سه شنبه ، 12 اکتبر ، یک دادگاه الجزایر سعید بوتفلیقه ، برادر کوچکش و مشاور تأثیرگذار رئیس جمهور سابق را به دلیل ممانعت از “اجرای صحیح عدالت” به دو سال زندان محکوم کرد. پس از سقوط رژیم عبدالعزیز بوتفلیقه در اوایل آوریل 2019 ، هیراک و چند سیاستمدار دیگر و بازرگانان قدرتمند تحت اعتراضات نظامی دستگیر شدند. به ویژه ، آنها به اتهام فساد دستگیر یا محکوم شده اند.

در بیشتر موارد ، رژیم های سابق الجزایر متهم به فساد ، اختلاس ، سوء استفاده از مقام یا تأمین مالی مخفیانه کمپین شده اند. آنها ده ها تن از رهبران سیاسی سابق ، مدیران و رهبران قبیله بوتفلیقه هستند. آنها اکنون در زندان الحراچ در الجزایر نگهداری می شوند.

این وضعیت دو نخست وزیر سابق است. عبدالملک سلل و جانشین او احمد اویهیابه هر دو ، که چهار بار (هر کدام دو بار) پست نخست وزیری را بر عهده داشته اند ، به جرم اختلاس های مختلف محکوم شده اند.

علاوه بر این ، هفت وزیر سابق در زندان هستند. در میان آنها طیب لاه وزیر دادگستری سابق یا عبدالقانی زالان وزیر حمل و نقل و مدیر کمپین کوتاه مدت بوتفلیقه نامزد دوره پنجم هستند. هشتم ، عبدالاسلام بوچارب ، وزیر سابق صنعت و معادن به 20 سال زندان محکوم شد ، اما به خارج گریخت.

دو ژنرال نیز در زندان به سر می برند: محمد مدینه ، دیت توفیک و بشیر تارتاگ ، دو دبیر کل FLN و بسیاری از تجار تأثیرگذار ، از جمله علی حداد ، رئیس پلیس ملی و حامی کارفرمایان. یا Mahieddine Tachkout ، یکی از مهمترین فروشندگان خودرو در الجزایر.

► همچنین بخوانید: الجزایر: محکومیت محکومیت جدید دو ساله برای سعید بوتفلیقه

دیدگاهتان را بنویسید