اجرای بی نظیر و ستودنی محله بخاری در عاشورای ۱۴۰۴


به گزارش صدای ایران، امسال با آغاز ماه محرم سال ۱۴۰۴ قمری، سرای محل بخارایی به مدیریت آقای پرویز تشت زر سال متفاوتی را پشت سر گذاشت به طوری که یکی از فعال ترین دانش آموزان را آغاز کرد. مراکز شهر تهران و وقف کار فرهنگی متناسب با ایام محرم از ویژگی های تحسین برانگیز این کاخ محله بود.


امسال به همت سید مهدی حسینی معاون اجتماعی منطقه، داربست های سقف بلند در محوطه سرای محله و تابلویی زیبا به سبک تکیه های قدیمی (نرده های سبز، کتیبه های فاطمه) ساخته شد. الزهرا (س) یا ابوالفضل، پرچم های اهدایی کربلا، نجف، کاظمین و سامرا دور زده بودند و حالا با دیوار تکیه گاه جابه جا شده بود) و آنچه بسیار به چشم می آمد دهه نود بود، از یک کودک دو ماهه. پسر به زنی ۸۴ ساله

از تلاوت، اشعار، مداحی، دعای دعا و زیارت تا عاشورا و روایت قیام امام حسین (ع) و در پایان برخی از شب ها به صورت دسته جمعی با جمع آوری استکان، ظروف یکبار مصرف و اطراف خانه را تمیز می کردند. زباله بزرگواران شهرداری شب خوبی داشته باشند.


یکی دیگر از کارهای زیبا، دادن شام بود. شام این هیئت از طریق بانیان مختلف محلی و با همکاری بانوان محلی که آش، لوبیا، عدس، شله زرد، حلوا… و خیرین و گروه های جهادی محله می پختند، تهیه شد.

حتی بعضی شب ها پیتزا، ساندویچ، کوفته، پاستا، عدس برنج، چلوکباب، قیمه و قورمه پس از اتمام برنامه های عزاداری بین مردم توزیع شد که همگی به همت قدردان این مدیر انقلابی و عاشق اهل بیت جناب آقای طشت زر انجام شد.


امسال با توجه به مشکلات معیشتی و افزایش قیمت مواد غذایی، هیئتی به این بزرگی می خواهد از هنر و محبت اهل بیت استقبال کند.

اجرای برنامه های عزاداری ویژه بانوان و دختران دهه نود در روز شهادت حضرت رقیه و برگزاری مراسم عزاداری شب شهادت علی اصغر(ع) ویژه جوانانی که آینده سازان این مراسم هستند، یکی از ارزشمندترین برنامه ها بود. کشور شایسته قدردانی و تشکر است.

خبرنگار صدای ایران در گفتگو با این کارگردان انقلابی و دوستدار اهل بیت گفت: توانستیم بیش از ۱۵۰ نوجوان در این هیئت مشغول به کار شویم و به جرأت می توانم بگویم کارگردانی که قدرت ندارد. ریسک کردن محکوم به شکست است، باید تمام توان خود را برای اعتلای فرهنگ ناب حسینی به ویژه دهه نود به کار بگیریم، زیرا به سخنان شهید سردار سلیمانی گوش داده ایم که ما ملت امام حسین هستیم.

وی در پایان افزود: بی تفاوتی زیادی در این کار دیدیم اما برای من افتخار است که در این نهاد امام حسین (ع) در خدمت جوانان و جوانان محله بخاری هستیم، آیا افتخاری بالاتر از این وجود دارد. ؟”

پایگاه خبری صدای ایران به نوبه خود از زحمات این مدیر دوستدار اهل بیت جناب آقای تشت زر کمال تشکر و قدردانی و آرزوی موفقیت های بیشتر در این عرصه های فرهنگی را دارد.