اتحادیه اروپا برای از سرگیری مذاکرات هسته ای به تهران سفر می کندتاریخ انتشار:

هدف از سرگیری توافق هسته ای ایران است. اتحادیه اروپا که مسئول مذاکرات با ایران است ، پنجشنبه در تهران خواهد بود. به گفته دیپلماتهای گروه E3 ، که هر سه کشور امضا کننده قرارداد 2015 ، فرانسه ، آلمان و انگلستان را گرد هم آورده است ، این دیدار در یک زمان حساس انجام می شود.

پس از شش مذاکره غیر مستقیم بین واشنگتن و تهران در بهار تحت رهبری اتحادیه اروپا ، زمان آن فرا رسیده است که بروکسل به اتحاد مجدد با ایران در وین سرعت ببخشد.

امروز پنجشنبه ، انریکه مورا ، دیپلمات اروپایی با حسین امیرعبداللهیان ، وزیر امور خارجه ایران و یک تیم مذاکره کننده جدید که از زمان تغییر دولت تشکیل شده است ، دیدار خواهد کرد.

مذاکرات پس از انتخاب رئیس جمهور فوق محافظه کار ابراهیم رئیسی در ماه ژوئن متوقف شد. دولت ایران قبل از بازگشت به توافق سال 2015 پس از آزمایش ترامپ ، خواستار تضمین است.

ایران ممکن است باز نگردد

تهران ، به ویژه ، خواستار لغو تحریم ها است ، اما فقط در کوتاه مدت ، تا از بازگرداندن آنها در سال 2018 جلوگیری کند ، همانطور که پس از خروج آمریکا از متن اعمال شد. ایران به حمایت اروپا متکی است.

ده روز پیش ، سخنگوی دیپلماسی ایران اعلام کرد که می تواند تا اوایل نوامبر به میز مذاکره بازگردد. در همین حال ، با یک جنگ خوب ، هر اردوگاه فشار را افزایش می دهد.

روز یکشنبه ، بازرسان سازمان ملل متحد گفتند که آنها بار دیگر از ورود به مکانی در نزدیکی تهران ممانعت کردند. قضات واشنگتن ” ممکن ایران هرگز به توافق باز نخواهد گشت.

“همه گزینه ها” روی میز است

وزیر خارجه اسرائیل روز چهارشنبه یک نشست خبری مشترک با همتای آمریکایی خود برگزار کرد. حق را حفظ می کند »استفاده از زور برای جلوگیری از دستیابی تهران به سلاح هسته ای.

« وزیر امور خارجه و من بلینکن فرزندان بازماندگان هولوکاست هستیم. ما می دانیم که مواقعی وجود دارد که ملت ها برای محافظت از جهان در برابر شر باید از زور استفاده کنند. »، Yair Lapid را اعلام کرد.

وقتی از آنتونی بلینکن درخواست شد ، تأیید کرد که کشورش آماده فکر کردن است. ” همه گزینه ها 2015 اگر تلاش های دیپلماتیک ایران برای نجات توافق هسته ای با شکست مواجه شود.

again دوباره بخوانیم: تهران ناگزیر باعث از سرگیری مذاکرات هسته ای می شود

دیدگاهتان را بنویسید