اتحادیه اروپا آماده تسهیل پروتکل گمرکی ایرلند شمالی استتاریخ انتشار:

روز سه شنبه ، بریتانیا از ایرلند شمالی خواست تا مجدداً در مورد پروتکل گمرک مذاکره کند و کمیسیون اروپا پیشنهاد کمک کرد ، نه اصلاحات. بنابراین اتحادیه اروپا از مذاکره مجدد درباره این پروتکل خودداری می کند ، اما کمیسر ماروس اففچویوی ، مسئول اسناد بریتانیایی ، “آنچه را که او می نامد” ارائه می دهد مدل برنامه جایگزین ».

با خبرنگار ما در بروکسل ، پیر بنازت

از زمان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا 9 ماه و نیم پیش ، معمای ایرلند شمالی به یک “پروتکل” تبدیل شده است. جاسوس روشن است بین لندن و بروکسل. تنش بین بریتانیا و ایرلند شمالی بر سر کنترل های گمرکی “جنگ سوسیس” نامیده شده است زیرا سوسیس های انگلیسی دیگر نمی توانند بدون یخ زدن به ایرلند شمالی بیایند.

از نظر کمیسیون اروپا ، این پروتکل ، که بیش از سه سال برای ایرلند شمالی مذاکره شده است ، می تواند کاملاً با اصلاحاتی که امتیازات واقعی آن را منعکس می کند ، به اجرا گذاشته شود. این امر در درجه اول برای اقدامات بهداشتی و گیاهی مربوط به محصولات گیاهی و حیوانی صدق می کند.

اتحادیه اروپا پیشنهاد لغو 80 درصد ترخیص کالا از گمرک را می دهد

به عنوان مثال ، اتحادیه اروپا موافقت می کند که از قوانین خود در مورد واردات گوشت منجمد در صورتی که محصولات از انگلستان تنها در ایرلند شمالی بماند ، چشم پوشی کند. از جمله ، این امر به سوسیس کامبرلند اجازه می دهد تا به قفسه قصابی های ایرلند شمالی بازگردد. دوم ، قاچاقچیان مواد مخدر در بریتانیا نیز مجاز به صادرات به ایرلند شمالی خواهند بود.

به طور کلی ، کمیسیون پیشنهاد می کند که ترخیص کالا از گمرک به 80 درصد افزایش یابد در صورتی که دولت انگلیس به تعهدات خود در ایجاد پست های گمرکی و تبادل اطلاعات گمرکی عمل کند.

► همچنین ببینید: لندن آشکارا تهدید به خروج از پروتکل ایرلند شمالی می کند

اتحادیه آماده اعمال محدودیت برای واردات برخی محصولات از انگلستان است و می خواهد لیست این محصولات را با معافیت از عوارض گمرکی گسترش دهد. اما او می خواهد اطمینان حاصل کند که این محصولات در ایرلند شمالی باقی خواهند ماند.

دیدگاهتان را بنویسید