آیا ۳ ماه از مفقود شدن سما جهانباز می گذرد؟ / خبری نیست!


گزارش کردن صدای ایرانهفت صبح نوشت: ماجرای ناپدید شدن سما از آن دست ماجراهایی است که این روزها در اخبار گم شده است اما خانواده او همچنان منتظر بازگشت این دختر هستند. سالومه جهانباز خواهرش می گوید متأسفانه وضعیت تغییر نکرده است.

ماجرای ناپدید شدن سما از آن دست ماجراهایی است که این روزها در اخبار گم شده است، اما خانواده او همچنان منتظر بازگشت دختر هستند و خواهرش سالومه جهانباز می گوید متاسفانه وضعیت تغییر نکرده است. سما سیمیران جهانباز دختر ۲۲ ساله اصفهانی که به همراه خانواده از اصفهان به شیراز رفته بود در خیابان معالی آباد شیراز ناپدید شد. موضوع این دختر گمشده خیلی زود به مقامات انتظامی و قضایی شهرستان شیراز اعلام شد و فرضیه ربوده شدن این دختر قوت گرفت.

ماجرا به ۲۵ جولای امسال برمی گردد. سما با مادر و برادرش به خانه خاله اش در شیراز رفته بود. سما روز حادثه برای فروش یک قطعه طلا به یک طلافروشی واقع در خیابان شریعتی شیراز مراجعه کرد. آخرین باری که با مادرش صحبت کرد به مادرش گفت که یک ربع دیگر به خانه می آید اما ناگهان ناپدید شد و تلفنش خاموش شد.

پدر سما سعید جهانباز ) درباره ناپدید شدن دخترش گفته بود، بررسی دوربین های مداربسته نشان می دهد که دخترم برای گرفتن تاکسی به زیر پل معالی آباد رفته است. از سوی دیگر خواهر وی نیز گفت که ۳ نفر در رابطه با ناپدید شدن خواهرم توسط پلیس آگاهی شیراز دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفتند.

آیا 3 ماه از مفقود شدن سما جهانباز می گذرد؟  / خبری نیست!

در همان ابتدا ۲ نفر از آنها از این اتهام تبرئه و پس از مدتی آزاد شدند. پس از مدتی، مظنون سوم نیز به دلیل نبود مدرک با قرار وثیقه آزاد شد. شرایط روحی و روانی و حتی جسمی پدر و مادرم اصلا مساعد نیست و هر روز بر استرس خانواده می افزاید.

ما برای یافتن سما کاملاً گیج شده ایم و دیگر نمی دانیم چه کار کنیم. شب ۲۵ تیر برای خرید رفته بود و پسر عمویم به او گفت حالا که می روی بیرون این گوشواره کوچک را به من بفروش. قرار بود همان شب یا فردا صبح خانواده به اصفهان برگردند، سما بعد از رفتن به طلافروشی و فروش گوشواره، ساعت ۲۱:۵۷ به مادرش زنگ زد و گفت یک ربع تا بیست دقیقه دیگر به خانه خاله ام می رسد. .

دختری ۲۲ ساله که نه مشکل خاصی داشت نه دشمنی و نه درگیری و نه عشق و نه هیچ

پس از آن تلفن سما خاموش شده و هیچ تماس، ردی و ردی از او نداریم. خانه عمه در شیراز مهمان بودیم و خیابان معالی آباد یک خیابان مستقیم است که فاصله چندانی با خانه خاله من ندارد. سما دانشجوی مشاوره و تحصیل در اصفهان بود. دختری ۲۲ ساله که نه مشکل خاصی داشت، نه دشمنی، نه درگیری، نه عشق، نه.

سما جهانباز همان شب برای یکی از دوستانش پیام صوتی فرستاد و خواست در مورد موضوعی با او صحبت کند. سالومه جهانباز در آن زمان توضیح داد: ساعت ۹:۲۰ همان شب که سما مفقود شد، به دوستش پیام داد و خواست با او در مورد موضوعی صحبت کند اما دوستش در آن زمان آنلاین نبود و پیام را دیر دریافت کرد. .

البته این پیام حتی قبل از ورود سما به جواهر فروشی ارسال شده است. شاید یک دعوای دوستانه بود، اما چون دوستش جواب نداد، نمی‌دانیم می‌خواست چه چیزی را مطرح کند.» وضعیت این خانواده خوب نیست، چندی پیش پدر سما ویدیویی از خودش منتشر کرد که گفت: او از دلتنگی برای دخترش خسته شده بود و می خواست خودکشی کردن آرام این خانواده بیش از ۹۰ روز است که دلتنگ دخترشان شده اند.

سردار قنبریرئیس پلیس راه فراجا از مفقود شدن یک زن جوان ۲۲ ساله اصفهانی در سفر خانوادگی به شیراز خبر داد و گفت: این پرونده در شیراز در حال پیگیری است. بحث در این مورد بحث ضرر است و غیر از این چیز جدیدی به دست نیاورده ایم. تیم ویژه ما در پلیس آگاهی فارس در حال رسیدگی به این پرونده است. اما سرنوشت این پرونده همان است که به گفته خواهر سما تغییر جدیدی در شرایط ایجاد نشده است.