آیا پرورش مرتع پایدارتر است؟


آیا گوشت گاو مراتع پایدار است؟ وکلا می گویند این طور است ، اما آیا این فقط یک ترفند بازاریابی است که گوشت را در بازی نگه دارید؟ واقعیت این است که من گوشت گوساله تغذیه شده با علف را دوستدار محیط زیست نمی نامم.

اصطلاح “پایدار” بسیار گسترده است و برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارد.

برای من ، این نشان می دهد که یک محصول می تواند تقاضای فعلی مصرف کننده را برآورده کند بدون اینکه توانایی خود را در برآوردن نیازهای مشابه مصرف کنندگان آینده به خطر اندازد. به عبارت دیگر ، نسل های آینده هنوز یک سیاره و منابع طبیعی کافی برای زنده ماندن دارند ، صرف نظر از تأثیر محیطی یک محصول.

بر هیچ کس پوشیده نیست که گوشت گاو کارخانه سازگار با محیط زیست نیست (صرف نظر از مسائل اخلاقی و بهداشتی که ارائه می دهد). تخمین زده می شود که دام 18 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از انسان و بیش از 50 درصد را تنها برای کشاورزی و جنگلداری تشکیل می دهد. در مورد گوشت گاو پرورش یافته در علف یا مرتع چطور؟ طرفداران می گویند این گزینه پایدارتر است زیرا غلات برای تغذیه پرورش داده نمی شود ، از آفت کش ها و آنتی بیوتیک های کمتری استفاده می شود و کشاورزان کمتر از سوخت های فسیلی نسبت به گوشت گاو استفاده می کنند.

اینها البته مثبت هستند. اما وقتی نوبت به گوشت گاو پخته شده با غذا واقعاً “پایدار” می رسد ، من آن را گوشت گاو می نامم. از همین رو.

غلات با گوشت گاو چرخ کرده

اول از همه ، تفاوت بین گوشت گاو علف (در مرتع) و غلات (علوفه یا کارخانه) چیست؟

تغذیه گاوها ابتدا با علف مرتع می چرند تا زمانی که از مادر جدا شوند. آنها سپس رژیم غذایی ذرت یا غلات را برای 120 روز “به پایان رساندند” (هنگام آماده شدن برای برش سریع وزن خود را افزایش می دهند). این گاوها معمولاً در سن 14-18 ماهگی برای کشتار فرستاده می شوند.

گاوهای تغذیه شده با علف تا آخر عمر در مرتع باقی می مانند و در سن 18-24 ماهگی ذبح می شوند. توجه داشته باشید که بین گوشت گاو صد در صد گواهی شده و گوشت گاو تغذیه شده با علف تفاوت زیادی وجود دارد ، این گوشت گاو بیشتر چریده است اما با رژیم غلات برای چاق شدن سریع شروع شده است.

گوشت گاو مراتع برای کره زمین بهتر نیست

5 دلیل اینکه چرا گوشت گاو در مراتع چندان پایدار نیست. در حقیقت ، تغییر به مدل تغذیه شده با علف می تواند پیامدهای بدتری برای کره زمین داشته باشد.

1. هنوز به منابع آب زیادی نیاز دارد.

برخی منابع معتقدند پرورش حیوانات ، پرورش غلات و غیره.

رسیدن گاو 100٪ علفی به وزن برش بیشتر از گاوی است که در کارخانه ای که به سرعت با چربی غلیظ می شود پرورش داده می شود. این بدان معناست که گاوهایی که در مراتع رشد می کنند نسبت به طول عمر بیشتری آب بیشتری مصرف می کنند.

2. هنوز به زمین بیشتری نیاز دارید.

گاوهایی که در این کارخانه پرورش داده می شوند در دامداری جمع آوری می شوند – تا 100000 گاو در برخی از مزارع. با این حال ، اگرچه دامداری از این سناریو اجتناب می کند ، اما روش پرورش نیاز به زمین بیشتری برای چرا دارد.

طبق اعلام فائو ، حدود 26 درصد از زمین های بدون یخ جهان برای دام استفاده می شود. در سال 2015 ، بر اساس برآورد چرخه زندگی سیستم های مختلف تولید گوشت گاو ، گاوهای تغذیه شده با علف حدود 41 درصد بیشتر از گاوهای تغذیه شده با دانه به زمین نیاز دارند.

خاک بیشتر برای گاوها به معنی خاک کمتر برای گیاهان نگهدارنده کربن است.

3. هنوز تهدیدی برای تنوع زیستی است.

تنوع زیستی یک منطقه به تعداد گونه های گیاهی و جانوری که در محیط زندگی می کنند اشاره دارد. هنگامی که گونه ای دیگر در منطقه ای یافت نمی شود ، به صورت محلی ناپدید می شود. گونه ها زمانی منقرض می شوند که دیگر در جایی یافت نشوند.

چرای گاوها تهدیدی برای حیات وحش و گوشتخواران منطقه است. متأسفانه ، بسیاری از کره زمین ، که می تواند برای حفاظت از گونه ها و ارتقای تنوع زیستی مورد استفاده قرار گیرد ، به جای علف به گوشت گاو اختصاص داده شده است. شکارچیان بومی مانند گرگ ها اغلب برای حفاظت از گله های تغذیه شده با علف شکار یا جابجا می شوند.

متاآنالیز سال 2020 از 109 مطالعه مستقل ، تأثیر چرای دام بر تنوع زیستی نه تنها گیاهان بومی بلکه حیوانات و حشرات را مورد بررسی قرار داد. نویسندگان دریافتند که وقتی دامها را از خاک خارج می کنید ، فراوانی و تنوع گونه های محلی افزایش می یابد. آنها همچنین به این نتیجه رسیدند که حتی اگر در حال حاضر از دام خارج شوید ، سوء مدیریت مراتع در قرن گذشته عواقب درازمدتی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

4- هنوز به مقدار زیادی گازهای گلخانه ای کمک می کند.

گاوها هم مراتع و هم حیوانات کارخانه هستند. این بدان معناست که آنها دارای چهار معده هستند که در یک فرآیند گوارشی پیچیده به نام تخمیر روده ای دخیل هستند که به آنها اجازه می دهد غذای درشت را تجزیه کنند. گاوها قبل از هضم میکروارگانیسم های موجود در شکم ، غذای خود را دوبار می جوند و می خورند.

مشکل این است که تخمیر روده ای گاوهای بسیار گازی تولید می کند و مقدار زیادی متان آزاد می کند. در حالی که گاوهایی که در باغ پرورش داده می شوند دانه های ساده ای را مصرف می کنند که نیاز به هضم حداقلی دارد ، گاوهایی که در حال چرخه هستند نیز علفی می خورند که در دسته غذای درشت قرار می گیرد و نیاز به هضم ذرت دارد.

در نتیجه ، برخی از مطالعات تخمین می زنند که گاوهایی که در مرتع مرتع می زنند در واقع چهار برابر گاوهای پرورش یافته از کارخانه متان ساطع می کنند. یک مطالعه نشان داد گاوهای تغذیه شده با علف به دلیل طول عمر بیشتر و وزن کمتر در هنگام ذبح 37 درصد متان بیشتری تولید می کنند.

متان یک گاز گلخانه ای است که در اتمسفر جمع شده و باعث تغییرات آب و هوایی می شود. در حالی که ما اغلب در مورد اثرات منفی انتشار دی اکسید کربن (CO2) در حین حمل و نقل می شنویم ، متان در گرم کردن جو 25 برابر قوی تر از CO2 است. (ناگفته نماند که گاوها نیز فقط با تنفس CO2 منتشر می کنند).

علاوه بر این ، اگرچه متان عمر جو کمتری دارد ، اما میلیاردها گاو گازی روی کره زمین ، کمبود جو را رها نمی کنند.

5. گوشت گاو مراتع نیاز به گاو بیشتری دارد

گزارش هاروارد 2018 در مجله منتشر شد نامه های اکولوژیکی ما دریافتیم که اگر جهان را فقط بر تولید گوشت گاو با علف متمرکز کنیم ، 30 درصد گاو بیشتر برای پاسخگویی به تقاضای مصرف کنندگان برای گوشت گاو نیاز داریم.

علاوه بر این ، این امر منجر به افزایش 43 درصدی در انتشار گاز متان گاو می شود. گوشت گاو پرورش یافته در مراتع بیشتر برابر با منابع آب و زمین بیشتر برای رشد آنها است.

به جای آن امتحان کنید

به جای خوردن گوشت گاو سنتی یا علفی ، پروتئین گیاهی بیشتری امتحان کنید! نمونه ها شامل لوبیا ، نخود فرنگی ، عدس ، آجیل ، دانه ها ، سیتان ، توفو ، تمپه و ادامام است.

در حالی که هیچ غذایی هیچ تاثیری بر محیط زیست نمی گذارد ، غذاهای گیاهی برای کره زمین بهتر است زیرا به منابع بسیار کمتری نیاز دارند و به طور م feedثرتری جهان را تغذیه می کنند. نیازی به گفتن نیست که خوشمزه و سرشار از مواد مغذی است.

دستور العمل های گیاهی مورد علاقه من که به راحتی جایگزین گوشت گوساله یا غذای گوشتی می شود:

ایده گوشت گاو با علف ممکن است برای برخی از مصرف کنندگان که خواهان پایداری هستند جذاب باشد. اما در پایان روز ، همه چیز کافی نبود. در مقایسه با گوشت گاو کارخانه ای ، گوشت گاو مرتعی دارای مزایایی است ، اما آنقدر کافی نیست که آن را در حالت تعلیق قرار دهد … و می تواند حتی برای کره زمین بدتر باشد. در عوض ، سعی کنید گوشت گاو را با پروتئین های گیاهی بیشتر دوستدار خاک جایگزین کنید.

میزان: آیا استدلال دیگری علیه یا علیه گوشت گاو تغذیه شده با علف شنیده اید؟ زیر را به اشتراک بگذارید!

برای اطلاعات بیشتر در مورد پروتئین های گوشتی و گیاهی ، این مقالات را ببینید:

– ویتنی

با الهام از این پست ، تصویر را ببندید و مطمئن شوید که تگ نمی کنید – #WITSKITCH – من دوست دارم ببینم!

دیدگاهتان را بنویسید