آیا نوشیدنی ورزشی ارگانیک علم ورزش برای بهبود بعد از تمرین مفید است؟


آنچه در این مقاله می خوانید

نوشیدنی های ورزشی می توانند بخش مهمی از مدیریت تامین آب برای بزرگسالان و ورزشکاران فعال باشند. مطالعات نشان داده است که بسته به شدت و مدت فعالیت بدنی ، غذاهای ورزشی را می توان با نوشیدنی های ورزشی ارگانیک یا معدنی تکمیل کرد. هدف آنها برآوردن نیازهای متغیر ورزشکاران با ارائه یک محصول سالم تر است ، اما س isال این است که آیا ارگانیک یا غیرآلی نوشیدنی های ورزشی مهم است؟

نوشیدنی های ارگانیک ورزشی در مقایسه با نوشیدنی های ورزشی سنتی

دلیل اصلی استفاده مصرف کنندگان از نوشیدنی های ورزشی ارگانیک بهبود سلامت آنها است. غذاهای ارگانیک بدون استفاده از کودهای شیمیایی ، استروئیدها ، آنتی بیوتیک ها و آفت کش ها تهیه می شوند. تولیدکنندگان گاتورید شروع به بهبود محصولات خود با تولید روغن نباتی برم کرده اند که اثبات شده است تأثیر منفی بر سلامتی دارد.

نسخه نوشیدنی ورزشی ارگانیک بیشتر اصلاح شده و فقط از هفت ماده تشکیل شده است: آب ، نیشکر ارگانیک ، اسید سیتریک ، طعم طبیعی ارگانیک ، نمک دریا ، سدیم سدیم و کلرید پتاسیم.

نوشیدنی های ورزشی سنتی شیرین کننده های قندی هستند و متعلق به گروه غذایی نوشابه ها یا نوشابه ها هستند. ترکیبات رایج شامل آب ، الکترولیت ها (سدیم و پتاسیم) ، شکر ، رنگ های مصنوعی و عطرها است.

ممکن است نوشیدنی های ارگانیک ورزشی با حداقل محتوا انتخاب بهتری باشند ، اما تولیدکنندگان هنوز میزان قند و سدیم موجود در محصول را حل نکرده اند. آنها مشخص نکردند که آیا نوشیدنی های ورزشی سالم هستند (چه ارگانیک و چه غیر ارگانیک) و چه زمانی باید مصرف شوند.

تاریخ

آیا نوشیدنی های ارگانیک ورزشی برای بهبود بعد از ورزش بهتر هستند؟

نوشیدنی های ورزشی در سال 1965 توسط محققان دانشگاه فلوریدا برای تیم فوتبال معروف به گاتور اختراع شد. برای بهبود روحیه تیمی ، نوشیدنی ورزشی جدید Gatorid نام گرفت. هدف گاتوراید حفظ تعادل آب و الکترولیت در ورزشکاران طی چندین ساعت تمرین شدید بود.

سال بعد ، فلوریدا گترز برای اولین بار در طول نارنجی گاو یک پیروزی تاریخی کسب کرد. چیزی که گاتورز را از سایر تیم های فوتبال متمایز می کند یک نوشیدنی ورزشی جدید است که برای آنها طراحی شده است و عملکرد ورزشی آنها را افزایش می دهد.

مجموعه گاتوراد شروع به کار کرد و سپس صاحبان محصولات موسسه علوم ورزشی گاتوراد را تاسیس کردند. گاتوراد بیشترین درصد فروش و فروش نوشیدنی های ورزشی را تا کنون کنترل می کند.

گاتوراد ، یک نوشیدنی ورزشی ارگانیک ، در حال تقاضای مصرف کنندگان برای انتخاب های سالم تر است و سایر تولید کنندگان نوشیدنی های ورزشی نیز از این روش پیروی می کنند. صنعت محصولات ارگانیک بازاری چند میلیارد دلاری و محرکی برای تولیدکنندگان مواد غذایی است. ورزشکاران فعال و بزرگسالان سعی می کنند سالم تر باشند ، این به معنی بهبود تغذیه ورزشی است.

تحقیقات متناقض

موسسه علوم ورزشی گاتورید حامی اصلی تحقیقات نوشیدنی های ورزشی است. این امر منجر به تضاد منافع می شود ، زیرا محققان به بودجه صنعت وابستگی زیادی دارند. بر اساس مقاله تحقیقی منتشر شده در PLOS Medicine ، بودجه صنعت می تواند از محصولات حامیان مالی بدون در نظر گرفتن پیامدهای بالقوه سلامتی پشتیبانی کند.

به طور کلی ، شواهد بسیار کمی برای نوشیدنی های ورزشی بر اساس شواهد وجود دارد. به نظر می رسد بسیاری از مطالعات بالینی فرضیه بوده و نتایج متناقضی گزارش شده است.

مطالعات نشان می دهد که تصمیم گیری در مورد نوشیدنی های ورزشی باعث افزایش عملکرد ورزشی می شود یا هیچ تفاوتی نمی کند. شواهد قانع کننده می تواند برای ورزشکاران ، مربیان و متخصصان تغذیه که برای انتخاب سالمتر و بهتر تحقیق می کنند مشکل ساز شود.

نقش نوشیدنی های ورزشی

آیا نوشیدنی های ارگانیک ورزشی برای بهبود بعد از ورزش بهتر هستند؟

نوشیدنی های ورزشی برای ورزشکاران و بزرگسالان فعال طوری طراحی شده اند که مایعات و الکترولیت های (سدیم و پتاسیم) از دست رفته در حین فعالیت بدنی شدید را پر کنند. مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی ، در ورزشکارانی که بیش از دو ساعت ورزش می کنند ، به دلیل مصرف کربوهیدرات ها و مایعات در نوشیدنی های ورزشی می تواند عملکرد را افزایش دهد.

ورزشکاران و بزرگسالان فعال که به طور منظم فعالیت بدنی انجام می دهند ، آب و الکترولیت ها را از طریق عرق از دست می دهند. مطالعات نشان داده است که مدیریت منابع آب ، از جمله آب و نوشیدنی های ورزشی ، می تواند به حفظ آب بدن افراد کمک کند.

هدف جلوگیری از کم آبی بدن و تغییرات بیش از حد در تعادل الکترولیت ها است که می تواند بر عملکرد ورزشی تأثیر منفی بگذارد. میزان عرق در ورزشکار به ورزشکار متفاوت است ، بنابراین توصیه می شود برنامه های جایگزینی مایعات را انجام دهید. به گفته کالج پزشکی ورزشی آمریکا ، نوشیدنی های ورزشی برای ورزشکارانی که بیش از 60 دقیقه تمرین می کنند مفید است.

مسئله قند

نوشیدنی های ورزشی ارگانیک یا معدنی دارای قند بالایی هستند. به گفته مرکز تغذیه سالم ، برخی از نوشیدنی های ورزشی می توانند حاوی 19 گرم قند ، 200 میلی گرم سدیم و 80 کالری در هر 8 گرم سهم باشند. میزان قند یک نوشیدنی ورزشی با 19 گرم قند حدود 5 قاشق چایخوری است.

مشکل این است که بزرگسالان ، نوجوانان و غیر ورزشکاران آنها را به طرز وحشتناکی مصرف می کنند. مطالعات نشان می دهد که نوشیدنی های شیرین مانند نوشیدنی های ورزشی “منبع اصلی قند در رژیم غذایی آمریکایی” هستند. ثابت شده است که مصرف زیاد قند منجر به اضافه وزن ، چاقی و سلامت دهان و دندان می شود.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه می کند که بزرگسالان بیش از 6 قاشق چای خوری شکر در روز نخورند. این مقدار برای کودکان نباید بیشتر از 3 قاشق چای خوری در روز باشد. این نوشیدنی ورزشی تقریباً نیاز روزانه قند بزرگسالان را برآورده می کند و برای کودکان مناسب نیست.

به گفته ائتلاف اقدام چاقی (OAC) ، نوشیدنی های ورزشی هنگام مصرف خارج از سالن بدن مقدار زیادی شکر ، سدیم و کالری غیر ضروری تولید می کنند. مصرف زیاد قند در نوشیدنی های شیرین (SSB) “عامل اصلی پوسیدگی ، چاقی و دیابت نوع 2 است.”

مجله انجمن دندانپزشکی آمریکا مقاله ای منتشر کرده است که نشان می دهد نوشیدنی های شیرین قندی (SSBs) مانند نوشیدنی های ورزشی نه تنها عامل اصلی ایجاد حفره هستند ، بلکه جایگزینی برای گزینه های سالم تر مایعات هستند.

SSB ها شیوع مشکلات بهداشت دهان و دندان ، به ویژه در بزرگسالان و کودکان را کاهش می دهند. مطالعات نشان می دهد که نوشیدنی های شیرین عامل اصلی و منبع پوسیدگی هستند.

مقایسه نوشیدنی های ورزشی

نوشیدنی های ورزشی در اندازه ها ، طعم ها و مواد مختلفی وجود دارند. محتوای نوشیدنی های ورزشی ارگانیک مانند گاتورید هنوز نیاز به مطالعه دقیق دارد. سری جدید Organic Gatoride هفت قاشق چای خوری شکر در هر وعده 16.9 اونس اضافه می کند.

طبق گزارش انجمن قلب آمریکا (AMA) ، میزان توصیه شده قند برای بزرگسالان 6 قاشق چایخوری بیشتر است. مشکل دیگر نوشیدنی های ورزشی این است که آنها به عنوان یک انتخاب سالم برای ورزشکاران و عموم مردم به فروش می رسند. ائتلاف اقدام چاقی (OAC) جدولی را برای تجزیه مواد تشکیل دهنده نوشیدنی های ورزشی محبوب منتشر کرده است:

آیا نوشیدنی های ارگانیک ورزشی برای بهبود بعد از ورزش بهتر هستند؟

حقایق و توصیه های مربوط به نوشیدنی های ورزشی

انتظار می رود بازاریابی و فروش نوشیدنی های ارگانیک ورزشی به میزان قابل توجهی افزایش یابد. این نوشیدنی ها برای بهبود سلامتی و تناسب اندام ما تبلیغ می شوند ، اما طبق تحقیقات انجام شده ، این نوشیدنی ها برای افراد غیر ورزشکار توصیه نمی شود. برخی از حقایق و توصیه ها از مطالعه نوشیدنی های ورزشی:

  • فواید نوشیدنی های ورزشی فقط برای ورزشکارانی است که به طور منظم فعالیت بدنی انجام می دهند.
  • یک کودک یا نوجوان معمولی آمریکایی برای نوشیدن نوشیدنی های ورزشی از نظر جسمی فعال نیست.
  • آب و رژیم متعادل برای بزرگسالان فعال ، نوجوانان و کودکانی که کمتر از یک ساعت تمرین می کنند توصیه می شود.
  • نوشیدنی های ورزشی منبع اضافی قند و کالری در رژیم غذایی ما هستند.
  • نوشیدنی های ورزشی می توانند خطر سلامت ضعیف دندان را افزایش دهند.
  • استفاده از نوشیدنی های ورزشی به افزایش مصرف سدیم کمک می کند.
  • نوشیدنی های ورزشی عامل مهمی در چاقی در بزرگسالان ، نوجوانان و کودکان است.

نوشیدنی های ورزشی به همراه سایر نوشیدنی های شیرین (SSB) حدود 50 درصد از قند اضافه شده به رژیم غذایی آمریکایی را تشکیل می دهند.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید