آیا مجسمه ای که به یاد قربانیان قتل عام تیان آن من نصب شده بود تخریب یا منتقل شد؟تاریخ انتشار: تغییر کرد:

در هنگ کنگ ، نباید از “مجسمه شرمندگی” تیان آنمن رونمایی کرد ، که ثابت می کند چین مطمئناً می خواهد این صفحه از تاریخ چین را پاک کند ، و هنرمند دانمارکی ینس گالشیوت می خواهد به دارایی وی در مجسمه احترام گذاشته شود. او یک وکیل استخدام کرد تا آن را پس دهد.

ینس گالشیوت ، مجسمه ساز دانمارکی ، می خواهد مجسمه نماینده معترضان کشته شده در حمله 1989 در میدان تیان آن من چین را بازسازی کند. این قطعه مس به ارتفاع هشت متر در محوطه دانشگاه به نمایش گذاشته شده است. هنگ کنگ (HKU) بیش از بیست سال قدمت دارد. پنجاه چهره شکنجه شده و اجساد شکنجه شده در بالای مراسم شمع در هنگ کنگ در 4 ژوئن برای گرامیداشت کشته شدگان توسط سربازان چینی انباشته شد.


دانشکده هفته گذشته ، ” نکته حقوقی “. خواستار حذف بنای یادبود قبل از ساعت 17:00 در 13 اکتبر است.”

برای ینس گالشیوت ، این عقب نشینی مثال خوبی است نظافت در هنگ کنگ ادامه داردبه « امیدوارم حقوق مالکیت من روی مجسمه رعایت شود و بتوانم مجسمه را از هنگ کنگ در شرایط خوب و بدون هیچ گونه آسیبی منتقل کنم. “او به خبرگزاری فرانسه گفت. وکیل هنگ کنگی مسئول دیدار با دانشگاه برای دستیابی به توافق است.

« اگر توسط مقامات تخریب شودهنرمند افزود ، از مردم هنگ کنگ می خواهد تا بهبود یابند. تا آنجا که ممکن است قسمتهای زیادی از ستون شرم “آقای گلاشیوت می گوید که با مردم هنگ کنگ در تماس است ، آنها در حال توسعه نسخه سه بعدی مجسمه برای تولید مینیاتور هستند.

► همچنین بخوانید: تیان آنمن: یادبود 4 ژوئن 1989 هنوز در چین ممنوع است

► درباره RFI Savoirs: The Tiananmen Massacreدیدگاهتان را بنویسید