آیا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟


علاوه بر این ، مصرف دارو بدون پیروی از سایر عادات سالم نمی تواند باعث کاهش وزن شود. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش پیروی می کنند بیشترین وزن را هنگام مصرف متفورمین از دست می دهند.

علاوه بر این ، هرگونه کاهش وزن فقط تا زمانی که شما دارو را مصرف می کنید ادامه می یابد. این بدان معناست که اگر مصرف متفورمین را متوقف کنید ، به احتمال زیاد به وزن اولیه خود باز می گردید. حتی اگر هنوز دارو مصرف می کنید ، می توانید به تدریج وزنی را که از دست داده اید به دست آورید.

در حقیقت ، هیچ نتیجه قطعی و مشابهی برای متفورمین وجود ندارد. برخی از آنها کاهش وزن نشان داده اند ، در حالی که برخی دیگر عدم وجود داشته است. یکی از مزایای متفورمین این است که باعث کاهش وزن نمی شود.

آیا پزشک برای کاهش وزن متفورمین تجویز می کند؟

اگر مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت هستید و اضافه وزن یا چاقی دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، حتی اگر به شما در کنترل دیابت یا کاهش وزن کمک کند. در برخی موارد ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند.

این نوع متفورمین در مواردی که دیابت یا دیابت شیرین ندارید توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. این یعنی FDA متفورمین به عنوان یک داروی کاهش وزن تایید نشده است. زیرا اطلاعات کافی در مورد اثربخشی کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف متفورمین به تنهایی خودداری کنید ، زیرا عوارض جانبی یا مزایای آن هنوز به طور کامل مطالعه نشده است و هیچ دارویی برای کاهش وزن وجود ندارد.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن غذای ایران

کلینیک زیبایی و کاهش وزن آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید