آیا رژیم گیاهخواری باعث اختلال در خوردن می شود؟ – متخصص اطفال


همکاران پزشکی و والدین به طور کلی ابراز نگرانی می کنند که بحث وزن با کودک یا نوجوان منجر به اختلال خوردن می شود. این ترس گسترده وجود دارد که بررسی یک عدد روی ترازو یا تشویق یک جوان به خوردن سالم‌تر منجر به مارپیچ رو به پایین رفتارهای غذایی آسیب‌رسان به خود شود. در واقع، با توجه به آکادمی اطفال آمریکا (۲۰۱۶)با این حال، تلاش‌های پیشگیری و درمان چاقی توسط یک ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی، فرد را مستعد ابتلا به اختلالات خوردن نمی‌کند «اگر به درستی انجام شود». این مقاله AAP توصیه هایی در مورد چگونگی ادامه ارائه می دهد. این وبلاگ خطرات ترسناک طرح موضوع وزن را در بازدید از کلینیک اطفال بررسی خواهد کرد.

سلب مسئولیت: به عنوان یکی از همکاران آمازون، دکتر اتینگر از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کند. شما هیچ چیز اضافی پرداخت نمی کنید.

سلب مسئولیت اضافی: من متخصص اختلالات خوردن نیستم. آنقدر بدانید که علائم را بشناسید و فرد را به متخصص ارجاع دهید. همچنین منظورم کاهش رنج افرادی که دارای اختلالات خوردن هستند نیز نیست. اینجا یک فایل است ارتباط دادن اگر شخصاً به دنبال کمک و پشتیبانی هستید، به یک ابزار رسمی تشخیص اختلال خوردن مراجعه کنید. در ادامه یک فرضیه وجود دارد.

ابتدا باید موضوع ارائه شود به طور مناسب. مانند بسیاری از بحث های پزشکی دیگر، خطرات و مزایای این روش باید در نظر گرفته شود. در این مورد، روش مورد بررسی در مورد تغییرات وزن و رژیم غذایی برای پیشگیری یا درمان چاقی صحبت می کند.

درک خطرات

مطابق با اغلب به آن استناد می شود مطالعه ۳ ساله روی نزدیک به ۲۰۰۰ استرالیایی ۱۴ تا ۱۵ سالهدر واقع، افرادی که رژیم غذایی افراطی داشتند، ۱۸ برابر بیشتر از افرادی که از رژیم غذایی پیروی نمی کردند، در معرض ابتلا به اختلالات غذایی بودند. افرادی که از رژیم غذایی متوسط ​​پیروی می کردند، ۵ برابر بیشتر از دیگران در معرض خطر بودند. تعداد تشخیص‌های جدید اختلال خوردن عموماً کم بود (زنان = ۲۱.۸ و مرد = ۶ در هر ۱۰۰۰ نفر *). محققان به این نتیجه رسیدند که رژیم غذایی پیش بینی کننده شروع آینده یک اختلال خوردن مانند بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی است.

مطالعه فوق از کاربرد رایج استفاده کرد مقیاس رژیم غذایی نوجوانان (ADS). این نظرسنجی از نوجوانان می پرسد که هر چند وقت یکبار:

  • از غذاهای چاق کننده پرهیز کنید
  • غذای کم کالری بخورید
  • کالری را محدود کنید
  • غذا را در وعده های غذایی بگذارید
  • روز بعد کمتر بخور
  • بخش های کوچک مصرف کنید

فردی که رژیم غذایی افراطی دارد “تقریبا همیشه” تقریباً به همه موارد فوق پاسخ می دهد. یک فرد معمولی به این لیست از رفتارها “گاهی” یا “اغلب” پاسخ می دهد. فردی که رژیم ندارد اغلب پاسخ می دهد: «هرگز»، «به ندرت» یا «گاهی اوقات». من استدلال می کنم که معرفی یک رژیم غذایی وگان فقط تشویق می کند دو رفتار اول در لیست و هیچ یک از دو رفتار دیگر. در واقع، نوجوانی که از وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌های فراوان از غذاهای گیاهی لذت می‌برد، به‌عنوان عدم پیروی از رژیم غذایی ADS طبقه‌بندی می‌شود. تنها یکی از افراد بدون رژیم در کل مطالعه دچار اختلال خوردن شد.

همچنین نکته قابل توجه در این مطالعه این بود که مشکلات روانشناختی همزمان مانند افسردگی یا اضطراب به طور مستقل خطر ابتلا به یک اختلال خوردن جدید را در زنان ۶ برابر افزایش می دهد. فردی که از رژیم غذایی پیروی نمی کرد و دارای اختلالات غذایی بود در این گروه قرار می گرفت. مشخص نبود که کدام مطالعه اول بود: مسائل مربوط به سلامت روان، الگوهای رژیم غذایی محدود، یا یک اختلال کامل خوردن. هنگام بحث در مورد استراتژی های تغذیه سالم با دختران نوجوانی که چنین مشکلات ذهنی دارند، ممکن است احتیاط بیشتری لازم باشد.

چه کسی اول آمد؟ جایگزین مرغ یا تخم مرغ گیاهی؟

آ آخرین مقاله بررسی با جمع بندی ۲۰ مطالعه، آنها دریافتند که حدود نیمی از زنان مبتلا به بی اشتهایی عصبی گیاهخوار هستند. بنابراین، تقریبا نیمی از آنها نبودند، به این معنی که می توان به همان اندازه گفت که خوردن گوشت با بی اشتهایی همراه است. یک مطالعه کوچک این نشان داد که یک تصمیم گیاهخواری قبل از شروع یک اختلال خوردن در ۵۶ درصد از زنان جوان بوده است. یک مطالعه کوچک دیگر مشخص شد که تنها ۶ درصد گیاهخوار بودند قبل از اختلال خوردن شروع شد. برای برخی افراد، آنها یک رژیم غذایی گیاهی را اتخاذ می کنند بعد از ایجاد یک اختلال خوردن ممکن است راهی برای مشروعیت بخشیدن به رفتارهای غذایی محدود آنها باشد. ممکن است ارتباطی وجود داشته باشد، اما نه لزوماً یک “علت آن ارتباط” بین اختلالات خوردن و خوردن گیاهخواری.

خطر واقعی

متأسفانه، مطالعاتی که گیاهخواران، وگان ها و اختلالات خوردن را به هم مرتبط می کند، کم و قدیمی است و اغلب فقط روی زنان لاغر سفید پوست کالج است. نتایج این گروه مطالعاتی محدود ممکن است قابل تعمیم به بقیه جمعیت متنوع ما نباشد. تعاریف این برچسب های غذایی نیز در طول دهه ها تغییر کرده است و مقایسه بین مطالعات جدید و نتایج قدیمی تر را دشوار می کند. بیشتر مطالعات قبل از اختراع بستنی و همبرگر وگان انجام شده است. بنابراین، خطرات واقعی تشویق یک رژیم غذایی وگان برای بزرگسالان جوان در واقع ناشناخته است.

مزایای احتمالی

در حالی که ممکن است میزان کامل خطرات ناشناخته باشد، مطمئناً برخی از مزایای واضح برای تشویق نسل بعدی به تغذیه سالم وجود دارد.

  • تشخیص دادن: نوجوان چاق احتمالا امروز مشکلاتی دارند تنها زمانی تشخیص داده می شود که صحبتی در مورد وزن شروع کنید. آپنه خواب، قلدری، مشکلات مفصلی. همه اینها احتمالاً تا زمانی که وزن مورد بحث قرار نگیرد، ذهن یک بیمار کودک را تحت فشار قرار می دهد.
  • راهنماییتقریباً دو سوم دختران نوجوان و یک سوم پسران نوجوان رژیم غذایی برای کاهش وزنحتی اگر واقعاً اضافه وزن یا چاق نباشند. تقریباً نیمی از زنان از روش‌های رژیم غذایی آزاردهنده مانند حذف وعده‌های غذایی، روزه گرفتن، کشیدن سیگار، استفراغ و مصرف ملین‌ها استفاده می‌کنند. برای یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مناسب است که در برابر این رویکردها که نشان داده شده است خطر ابتلا به اختلال خوردن را افزایش می دهند، به سمت یک روش سالم مدیریت وزن راهنمایی کند. در یک یک مطالعه برنامه مداخله پیشگیری از چاقی به نصف تعداد دختران جوانی که استفراغ می‌کنند و از ملین‌ها استفاده می‌کنند، کاهش داد. در اینجا نمونه ای از یک مکالمه ترسناک است که در واقع خطر ابتلا به اختلال خوردن را کاهش می دهد.
  • بیانیه: باز کردن این موضوع بحث می تواند به ارائه دهنده امکان تشخیص دهد علائم اولیه اختلال خوردن یا نارضایتی از بدن و بازگشت مناسب. باز هم، صحبت در مورد وزن می تواند منجر به مداخله زودهنگام برای کاهش خطر ابتلا به اختلال خوردن شود.
  • غرورتغییر رژیم غذایی برای بهتر شدن ممکن است سخت ترین چالش در زندگی یک کودک باشد. تقویت روانی عزت نفس جوانی را تصور کنید که به چنین هدفی می رسد. این فرصتی برای رشد شخصی و بهبود سلامت مواد معدنی است.

این فواید واقعی شروع یک بحث رژیم غذایی و سبک زندگی و تعیین برخی اهداف از خطر ساده نظری ابتلا به اختلال خوردن بیشتر است. جامعه پزشکی باید برای جبران روند چاقی کاری انجام دهد در طول سی سال گذشته. او ممکن است با مکالمه مستقیمی شروع کند که احتمال کمتری برای ایجاد اختلال خوردن دارد و در واقع ممکن است بیشتر از آن جلوگیری کند.

قرص های کلیه

معجزه پیوند کلیه اهدا کننده زنده را در نظر بگیرید. به طور گسترده مورد توجه قرار می گیرد بهترین انتخاب در مقایسه با زندگی در دیالیز. با این حال، برخی از گیرندگان می میرند. به ندرت، یک اهداکننده کلیه سالم در اثر این عمل می میرد. با این حال، اجماع پزشکی از آن زمان این روش را توصیه کرده است مطالعه بعد از مطالعه تاثیر بسیار مثبتی بر کیفیت و کمیت زندگی بیمار دارد. به همین ترتیب، به نظر من، بحث در مورد وزن سالم و تکنیک های تغذیه با یک فرد جوان حتی در حالی که خطر بسیار کمی از یک نتیجه بد، مانند اختلال خوردن را می پذیرد، سود واقعی دارد. این خطر حداقلی نباید مانع از گفتگوی باز با پتانسیل برای خیر بزرگ شود.

رژیم غذایی سالم برای جلوگیری از چاقی و اختلالات خوردن چیست؟

در یک ۲۰۱۶ آکادمی اطفال آمریکا او نوشت: “رویکرد یکپارچه برای پیشگیری از چاقی و اورژانس کمتر بر وزن تمرکز دارد و بیشتر بر اصلاح سبک زندگی سالم و مبتنی بر خانواده است که می‌تواند پایدار باشد. پزشکان اطفال می‌توانند والدین را تشویق کنند که الگوهای سالم باشند و محیط تغذیه را با ارائه دسترسی آسان مدیریت کنند. به غذاهای سالم (مانند میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، لوبیاها و سایر حبوبات و آب) و با محدود کردن دسترسی به نوشیدنی های شیرین، از جمله آنهایی که دارای شیرین کننده های مصنوعی و سایر غذاهای حاوی کربوهیدرات های تصفیه شده هستند. به نظر می رسد غذاهای بسیار کامل، گیاه خواری به من!

بنابراین، چه چیزی باعث اختلال خوردن می شود؟ امروزه تئوری های رقیب زیادی وجود دارد. طبق معمول، من نسبت به توضیحات تکاملی رفتارهایمان تعصب دارم. پست زیر دو فرضیه احتمالی را به اشتراک می گذارد.


* “سال شخص” نوعی اندازه گیری است که تعداد افراد در مطالعه و مدت زمانی را که هر فرد در مطالعه صرف می کند در نظر می گیرد. بنابراین، دنبال کردن ۱۰۰۰ نفر برای یک سال برابر است با ۱۰۰۰ نفر در سال. همین امر در مورد نظارت بر ۱۰۰ نفر به مدت ۱۰ سال صدق می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر