آیا دیوان عالی آمادگی دارد تا مجازات اعدام عامل بمب گذاری در بوستون را بازگرداند؟تاریخ انتشار:

قضات دیوان عالی آمریکا آماده هستند تا حکم اعدام جوخار تسارنایف ، که خود را در ماراتن بوستون 2013 در روز چهارشنبه ، 13 اکتبر منفجر کرد ، بازگرداند. این جلسه جنجال بایدن بر سر مجازات اعدام را نشان داد.

با خبرنگار ما در میامی ، دیوید تامسون

در سال 2020 ، دونالد ترامپ برای اجرای آن دیوان عالی را تصرف کرد کوخار تسارنایفبه « کمتر از بمب گذاران بوستون مستحق مرگ هستند رئیس جمهور سابق ، حامی سرسخت مجازات اعدام ، پس از تعلیق حکم صادره از سوی هیئت منصفه برجسته در سال 2015 ، توییت کرد.

در سال 2013 ، جوکر تسارنایف ، دانشجوی جوان چچنی ، به همراه برادر بزرگترش تامرلان ، دو بمب خانه ای را در نزدیکی خط پایان ماراتن بوستون پرتاب کردند که منجر به کشته شدن سه نفر از جمله یک کودک هشت ساله و زخمی شدن 264 نفر دیگر شد. دو برادر که با دوربین های مداربسته شناسایی شده بودند هنگام فرار یک افسر پلیس را کشتند. سه روز پس از حمله ، بزرگترین در هنگام برخورد با پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفت. جوخار تسارنایف زخمی و در کشتی پنهان شد. او روی دیوار نوشت که می خواهد از مسلمانان کشته شده در عراق و افغانستان انتقام بگیرد.

مهلت قانونی

روز چهارشنبه ، 13 اکتبر ، دیوان عالی در اولین جلسه خود بر اختلاف بر سر مجازات اعدام جانشین بایدن جانشین وی تأکید کرد. بایدن در طول مبارزات انتخاباتی خود وعده داد که لغو خواهد شد مهلت اعدامبه با این حال ، رهبری هنوز می خواهد آن را در برابر جوخار تسارنایف نگه دارد. “ این بدان معناست که آنها تحت حکم اعدام به زندگی محکوم می شوند ، که دولت قصد اعمال آن را ندارد. من در درک مشکل دارم »، قاضی محافظه کار ایمی کانی بارت کار خود را آغاز می کند. “ برادران تسارناف صدها نفر را کشتند و ناقص کردند نماینده وزارت دادگستری پاسخ داد.

و سیب ، مجازات اعدام تعلیق شد زیرا جوخار تسارنایف تحت تأثیر برادر بزرگتر خود عمل خواهد کرد. این بحثی است که قضات محافظه کار در حال حاضر اعتقاد ندارند که اکثریت آنها در دیوان عالی کشور وجود دارد. انتظار می رود این تصمیم در ژوئن 2022 اتخاذ شود.

دیدگاهتان را بنویسید