آیا درمانی برای واریکوسل وجود دارد؟ | مجله اپل


آیا درمانی برای واریکوسل وجود دارد؟

واریکوسل از عوارض بیضه ها است. این عارضه به دلیل اختلال در جریان خون رخ می دهد. واریکوسل معمولاً با درد همراه نیست واریکوسل یک ورید واریسی در بیضه است که باعث کاهش تولید اسپرم می شود. علت واریکوسل ناشناخته است و عموماً بیماری جدی محسوب نمی شود زیرا با درد همراه نیست. ما در مجله اپل به بررسی این بیماری می پردازیم و سپس به این س answerال پاسخ می دهیم که آیا درمانی برای واریکوسل وجود دارد یا خیر. ما پاسخ خواهیم داد.

خطر واریکوسل

یکی از دلایل تشخیص دیرهنگام و مشکل واریکوسل این است که مردم عموماً متوجه آن نمی شوند و بنابراین با پزشک مشورت نمی کنند. واریکوسل به خودی خود چندان خطرناک نیست ، اما هنگامی که واریکوسل دارید ، احتمال ناباروری وجود دارد. بر اساس تحقیقات انجام شده در این زمینه ، نیمی از مردان مبتلا به واریکوسل در معرض ناباروری هستند. ناباروری زمانی اتفاق می افتد که یک زوج بعد از 12 ماه رابطه جنسی نابارور هستند. نحوه درمان واریکوسل بستگی به وضعیت بد شما دارد.

علائم واریکوسل

واریکوسل معمولاً هیچ علامتی ندارد ، اما اگر درد دارید ، باید بدانید برای درمان واریکوسل به کدام پزشک مراجعه کنید. گاهی اوقات واریکوسل می تواند باعث درد در برخی از قسمت های بدن شود. به عنوان مثال ، ممکن است هنگام خوابیدن به پشت در بیضه های خود احساس درد کنید. بیشتر به علائم فیزیکی بیضه ها اشاره می شود. این علائم شامل تغییر در اندازه یا شکل بیضه ها می شود. هرگونه تغییر در شکل بیضه ها می تواند خطرناک باشد ، بنابراین برای تعیین وضعیت حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

واریکوسل و ناباروری

این سوال که آیا واریکوسل باعث ناباوری می شود برای بسیاری از افراد بوجود می آید و پاسخ مثبت است. بیماران واریکوسل کمتر بچه دار می شوند. اگرچه هیچ دلیل اثبات شده ای از نظر علمی برای این امر وجود ندارد ، اما بسیاری معتقدند که واریکوسل باعث مرگ یا آسیب اسپرم در اثر افزایش دمای بیضه می شود که می تواند عامل اصلی ناباروری در مردان باشد.

همچنین بخوانید: وریدهای واریسی چیست؟ اهمیت تشخیص و درمان آن

پزشکی که واریکوسل را درمان می کند

برای واریکوسل باید با پزشک مشورت کرد ، زیرا ممکن است غده خود را تشخیص ندهد ، زیرا واریکوسل همیشه در حالت خوابیده احساس و مشاهده نمی شود. سپس پزشک بیضه های بیمار را در حالت خوابیده روی پای خود بررسی می کند ، سپس آنها را در سه مرحله از عوارض واریکوسل طبقه بندی کرده و شروع درمان را توصیه می کند.

سوالی که بسیاری از مردم می پرسند این است که برای درمان واریکوسل به کدام پزشک مراجعه کنند و پاسخ به این سوال بسیار ساده است. پزشک واریکوسل شما ممکن است اورولوژیست یا اورولوژیست باشد.

آیا درمانی برای واریکوسل وجود دارد؟

انواع درمان واریکوسل

واریکوسل همیشه نیازی به درمان ندارد و فقط در صورت ناباروری یا درد توصیه می شود. بسته به شرایط واریکوسل ، این عمل ممکن است به عنوان یک گزینه در نظر گرفته شود. با این حال ، تنها گزینه های درمان سرپایی بدون نیاز به جراحی در ابتدا در نظر گرفته می شوند.

درمان واریکوسل با تغذیه

درمان واریکوسل بستگی به شدت واریکوسل دارد. بسته به مرحله عارضه ، واریکوسل ممکن است با تغذیه درمان نشود ، اما با خوردن غذاهای مناسب و اجتناب از برخی غذاها می توان از مشکلات جدی جلوگیری کرد.

غذاهای مناسب برای واریکوسل نان سبوس دار ، غلات ، برنج و ماکارونی است. انواع میوه ها و سبزیجات از جمله سبزیجات سبز تیره و نارنجی بخورید. از شیر ، ماست و پنیر کم چرب استفاده کنید. منابع پروتئینی مانند گوشت گاو و مرغ بدون چربی ، ماهی ، لوبیا ، تخم مرغ و آجیل نیز می توانند از طریق تغذیه بر درمان واریکوسل تأثیر مثبتی داشته باشند.

برخی از غذاها نیز به دلیل فشار خون بالا بر واریکوسل تأثیر منفی می گذارند. این غذاها شامل فست فود ، نمک ، الکل و نمک است. این غذاها می توانند درد واریکوسل را افزایش دهند. غذاهای کنسرو شده نیز رگ های واریسی را تشدید می کنند. با این حال ، اگر علائم برطرف نشد ، باید برای درمان واریکوسل به پزشک مراجعه کرده و در اسرع وقت درمان را شروع کنید.

پماد برای درمان واریکوسل

اکثر پزشکان پمادی را برای درمان واریکوسل به عنوان جایگزین جراحی توصیه می کنند و استفاده از پماد ممکن است نیاز به جراحی را در برخی از بیماران برطرف کند. درمان بیماران با برخی داروها که می تواند درصد زیادی از افراد را حل کند ایده بسیار خوبی است. با این حال ، بسیاری از افراد هنوز پس از استفاده از پماد درمانی واریکوسل تولید اسپرم کمی دارند و برای حل این مشکل مجبور به جراحی می شوند.

درمان واریکوسل با پنتیکسی فیلین

پنتوکسی فیلین یک داروی باروری مردان است که تأثیر مستقیمی بر اسپرم دارد. درمان واریکوسل با پنتوکسیفیلین به کاهش خطر ناباروری مردان کمک می کند. علاوه بر این ، احتمال افزایش رگهای واریسی با افزایش قدرت اسپرم وجود دارد. پماد به راحتی کار می کند و نیازی به دانستن نحوه درمان واریکوسل ندارید.

درمان واریکوسل

این یک جراحی سرپایی است که در آن متخصص اورولوژی از ورود واریکوسل به شکم و خون از واریکوسل برای ورود به وریدهای طبیعی بدن جلوگیری می کند. این روش بسیار م effectiveثر است و واریکوسل بدون درد و بدون نیاز به بیهوشی قابل درمان است.

همچنین بخوانید: کلیه ها در بدن ما چگونه کار می کنند؟

درمان واریکوسل با لیزر

درمان واریکوسل طبق آزمایشات انجام شده در زمینه برداشتن لیزر وریدهای واریکوسل ، رگ های واریکوسلی را می توان به راحتی یک تا سه ماه پس از لیزر درمانی درمان کرد. این درمان کاملاً بی خطر است و هیچ مشکلی برای بیمار ایجاد نمی کند. علاوه بر این ، یک پروتکل استاندارد در درمان لیزر واریکوسل تصویب شده است ، که در درمان با آمبولیزاسیون امکان پذیر نیست.

درمان واریکوسل با آمبولیزاسیون

این درمان همچنین یک روش سرپایی است که در آن واریکوسل از طریق یکی از وریدهای پا وارد سیاهرگ ها می شود و مسیر با استفاده از سیم پیچ بسته می شود. این درمان همچنین می تواند باعث از دست دادن خون در وریدهای واریسی بیضه ها شود و منجر به حذف واریکوسل شود.

جراحی لاپاروسکوپی

در این عمل که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ، پزشک یک ابزار جراحی کوچک را وارد بدن فرد می کند و سپس با قرار دادن آنها در عروق واریکوسل آنها را می بندد.

جراحی ماکرو

میکروسرجری در واقع عمل بازکردن بیضه ها و برش عروق واریکوسل است. برای اطلاع از نحوه درمان واریکوسل نیازی به تحقیق نیست. اما مهمترین نکته در جراحی های کوچک این است که در جراحی های کوچک ، پزشک تمام عروق را با ذره بین دقیق بررسی و برش می دهد. این روش احتمال واریکوسل را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

بعد از درمان واریکوسل

در درمان واریکوسل با پنتوکسی فیلین و داروهایی که نیازی به بیهوشی یا جراحی ندارند ، کافی است در شیوه زندگی و رژیم غذایی خود دقت کنید ، اما نکات دیگری نیز وجود دارد که باید در درمان رعایت کنید:

پس از عمل ، در صورت پیگیری ، نکات مهمی وجود دارد که باعث ایجاد درد و آسیب جدی برای فرد نمی شود و بیمار به سرعت بهبود می یابد. ابتدا ، چند ساعت بعد از عمل از پیاده روی اجتناب کنید و یک روز فقط برای اصول اولیه بیدار شوید. به مدت دو هفته هیچ ورزش سنگین انجام ندهید. روزی دوبار پانسمان را عوض کنید و در صورت عدم ترشح بعد از دو روز ، بانداژ را روی زخم نگذارید. در صورت داشتن ترشح زیاد ، التهاب بیضه یا تب بعد از عمل با پزشک خود مشورت کنید.

آخرین کلمه

واریکوسل به تنهایی آسیب زیادی نمی رساند و در بسیاری از موارد دردناک نیست. با این حال ، بهتر است در سنین پایین درمان شود زیرا می تواند باعث ناباروری شود. برای اینکه بدانید درمان واریکوسل چیست ، بهتر است بدانید برای درمان واریکوسل با کدام پزشک مشورت کنید. متخصص اورولوژی می تواند واریکوسل شما را درمان کند و شما می توانید با مشورت اورولوژیست درمان را شروع کنید.

منابع

ncbi.nlm.nih

کلینیک کلینلند

دیدگاهتان را بنویسید