آنزیم های گوارشی و سیستمیک: گردش خون و رشد مو


خلاصه موضوعات وبلاگ

 • آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای بهبود گردش خون مناسب و رشد مو.
 • آنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟
 • کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • آنزیم های گوارشی
 • آنزیم های غذایی
 • آنزیم های سیستمیک می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشد و خون شما را از ناخالصی ها پاک می کند.
 • گردش خوب کلید سلامت مو است
 • التهاب: علت اصلی بسیاری از بیماری ها است
 • چگونه می توانید تعداد آنزیم های سیستمیک را در بدن خود افزایش دهید؟
 • تجربه شخصی من با آنزیم های گوارشی و سیستمیک

آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای بهبود گردش خون و رشد مو.

آنزیم های گوارشی و سیستمیک گردش خون را بهبود می بخشد و رشد مو را تحریک می کند.

نقش اصلی آنزیم ها حفظ زندگی است. تقریباً هر فرایندی در بدن نیاز به واکنش های شیمیایی دارد. بهبودی از جراحت یا شکستن غذایی که می خوریم ؛ ما به آنزیم های گوارشی و سیستمیک نیاز داریم که همه این عملکردها را انجام دهند.

آنزیم های گوارشی و سیستمیکآنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟

آنزیم های گوارشی و سیستمیک کاتالیزورهایی هستند که با تمام واکنش های شیمیایی بدن مقابله می کنند. هر سلول بدن ما برای حفظ ، ترمیم و ساخت ، جذب مواد مغذی ، بازسازی بافت ها ، اختلال در عملکرد سیستم ایمنی و موارد دیگر به آنزیم ها نیاز دارد. آنها حتی روند پیری را نیز کند می کنند. هرگونه کاهش قابل توجه این کاتالیزورهای مهم در بدن ما می تواند بر سلامت ما تأثیر منفی بگذارد و منجر به ریزش مو شود.

بدن انسان از آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای فرآیندهای سالم ، تغذیه شده و عملکرد بهینه استفاده می کند. آنها عادت دارند از غذاهایی که ما می خوریم و در حال درمان هستند بخورند.

بدن شما به طور طبیعی آنزیم تولید می کند. با این حال ، این فرایندی است که از 25 سالگی شروع به کاهش می کند. کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک می تواند منجر به مشکلات سلامتی و تعدادی از علائم دیگر مانند عوارض گردش خون یا درد مفاصل شود.

کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.

ضعف دیگر ناشی از کاهش آنزیم ها بیشتر بیماری ها و پیری زودرس است.

یکی از راههای حفظ سلامت و سطح انرژی ، متعادل ساختن سطح آنزیم های گوارشی و سیستمیک است. غذاهای فرآوری شده حاوی آنزیم نیستند و برای هضم به آنزیم های بیشتری نیاز دارند ، بنابراین به رژیم غذایی خود توجه کنید.

حفظ سلامت مصرف آنزیم برای حفظ سلامت و انرژی بسیار مهم است. با این حال ، از آنجا که ما غذاهای فراوری شده زیادی داریم ، غذاهای آسان و فرآوری شده به راحتی نمی توانند باعث ریزش مو و کاهش رشد مو شوند.

انواع مختلف آنزیم ها

وقتی به آنزیم هایی که در بدن شما کار می کنند فکر می کنید ، به سه آنزیم گوارشی مختلف ، آنزیم های غذایی و آنزیم های سیستمیک فکر کنید.

آنزیم های گوارشی

وقتی غذا می خورید ، بدن شما باید آن را تجزیه کند تا مفید واقع شود. آنزیم های گوارشی در دستگاه گوارش عمل کرده و به روند گوارش کمک می کند. آنها غذاهای مختلفی را که می خورید پردازش می کنند: کربوهیدرات ها (آمیلاز) ، فیبر (سلولز) ، چربی ها (لیپاز) و پروتئین ها (آمیلاز). هنگامی که آنزیم های گوارشی شما به درستی کار می کنند ، به شما کمک می کند از نفخ ، سوء هاضمه و ناراحتی گاز جلوگیری کنید. مطالعات نشان می دهد که بسیاری از مردم هنگامی که سیستم گوارشی آنها به طور مطلوب عمل می کند ، به داروهای کمتری احتیاج دارند.

آنزیم های غذایی

بدن شما آنزیم های غذایی را از رژیم غذایی شما حذف می کند. آنزیم های غذایی به طور طبیعی در همه غذاهای خام یافت می شوند. به سالم نگه داشتن عروق ، مفاصل و سیستم ایمنی بدن کمک می کند. مقدار زیادی میوه و سبزیجات ارگانیک بخورید تا میزان آنزیم های غذایی مورد نیاز بدن شما را افزایش دهد. آنزیم ها در گوشت و ماهی خام نیز یافت می شوند ، بنابراین در برابر آلودگی مراقب باشید. (افزودن HCL به غذاهای پروتئینی شما نیز می تواند از این آلودگی جلوگیری کند زیرا باکتری های معده شما را از بین می برد). در صورت امکان سبزیجات را کمی بپزید و به صورت خام بخورید. همچنین سعی کنید محصولات ارگانیک بخرید و به طور کامل از غذاهای فرآوری شده دوری کنید.

آنزیم های سیستمیک

بدن شما از آنزیم های سیستمیک برای ساخت و ترمیم بافت ها و سلامت کلی استفاده می کند. آنها از بیماری جلوگیری می کنند و از عملکرد سالم سیستم های مختلف داخلی شما و پشتیبانی کلی بدن پشتیبانی می کنند. آنزیم های سیستمیک بسیاری از مواد موجود در بدن را تجزیه می کنند: آلرژن ها ، فیبرین ، مخاط ، عوامل انعقادی و سموم بالقوه مضر.

آنها همچنین به کاهش تورم کمک می کنند ، بنابراین مردم اغلب به جای آنها از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS) استفاده می کنند. یکی از دلایل برتری آنها نسبت به NSAID ها این است که آنزیم های سیستمیک با جایگزینی CIC های مفید ، مستقیماً به مجتمع های ایمنی مضر گردش خون (CIC) روی می آورند.

آنزیم های سیستمیک را می توان حداقل یک ساعت قبل یا بعد از غذا مصرف کرد. زیاد به زمان غذا نزدیک نشوید ؛ در غیر این صورت ، به جای پاکسازی سیستم ، به هضم غذا کمک می کند.

توجه: مصرف روزانه آنزیم های سیستمیک برای من بسیار مشکل است ، زیرا باعث افسردگی شدید من می شود. این به دلیل آزاد شدن سموم از باکتری Lyme و مشکلات من با کاندیدیازیس است (بله ، با وجود رژیم نامناسبم). علائم مرگ این باکتری ها بد است و در این بین من باید بتوانم کار و کار کنم.

به همین دلیل من به آرامی این رویکرد را دنبال می کنم – اعتدال کلیدی است! به عنوان یک فرد بی حوصله ، این برای من آسان نیست ، من معتقدم که “خفیف” هستم و این چیزی است که همیشه سلامت من را پس می گیرد.

کمتر بیشتر است – یک مانترا مادام العمر

آنزیم های سیستمیک می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشد و خون شما را از ناخالصی ها پاک می کند.

آنزیم های سیستمیک نیز بر رشد موهای شما تأثیر می گذارد زیرا بر سلامت و سلامت کلی شما نیز تأثیر می گذارد. رشد یکی از عوارض گردش خون مناسب است و در عوض به رشد سالم موها کمک می کند.

بگذارید این را با جزئیات بیشتری توضیح دهم.

حدود 3000 آنزیم در بدن ما وجود دارد که مسئول حدود 7000 واکنش شیمیایی هستند. آنزیم ها باعث می شوند این فرایندها سریعتر پیش بروند. آنزیم های سیستمیک به نتایج درمانی ما کمک می کند و از ویروس ها ، زخم ها و التهاب جلوگیری می کند. آنها همچنین خون را تمیز می کنند و سیستم ایمنی بدن ما را تنظیم می کنند.

گردش خوب کلید سلامت مو است.

آنزیم ها گردش خون را بهبود می بخشند. این فرایند به طرق مختلف بدن را جوان می کند که یکی از آنها افزایش رشد مو است. آنزیم ها از فیبرین اضافی که در بدن گردش می کند برای کمک به لخته شدن خون استفاده می کند ، که باعث ضخیم شدن آن می شود. آنها به کبد کمک می کنند تا خون را تمیز کند. این فرایند در نهایت به گردش بهتر خون کمک می کند.

هرچه خون شما بهتر در بدن شما جریان یابد ، موهای شما خون بیشتری را که پوست شما به آن نیاز دارد دریافت می کند و ریشه موهای شما مواد مغذی مورد نیاز برای رشد سالم و یکنواخت موها را دریافت می کند. اگر این مفهوم را روی سر خود بچرخانید ، دقیقاً عکس آن را خواهید فهمید – محدودیت در گردش خون باعث کند شدن رشد موهای شما می شود.

التهاب: علت اصلی بسیاری از بیماری ها است

التهاب مزمن سیستمیک ریشه بسیاری از بیماری های جدی است و مهم است بدانید که آیا از التهاب رنج می برید. اگرچه التهاب پاسخ طبیعی بدن به آسیب است ، اما وقتی سیستم ایمنی بدن شما نتواند التهاب را متوقف کند ، می تواند منجر به پیری زودرس یا بیماری های دیگر شود.

یکی از عملکردهای مهم آنزیم های سیستمیک کمک به کاهش التهاب در بدن است. همانطور که می دانید ، مشکلات زیادی را برای کسانی که از بیماری های التهابی رنج می برند ایجاد می کند.

وقتی دچار آسیب می شوید ، واکنش طبیعی بدن التهاب است. مجتمع های ایمنی بدن (CIC) به طور طبیعی به محافظت از ناحیه آسیب دیده پاسخ می دهند. این راهی است که بدن شما را در مورد مشکل هشدار می دهد.

التهاب می تواند مدت زیادی طول بکشد و این مشکل می تواند باعث شود CIC بدن شما بیشتر تولید شود. داروهایی که پزشکان تجویز می کنند ، همه CIC ها را ، چه خوب و چه بد ، کاهش می دهند ، اما این بهینه نیست. آنزیم ها در CIC منفی صفر هستند ، که فقط به بهبود شما کمک می کند و شما را در وضعیت سالم تری قرار می دهد.

طاسی الگوی مردانه (آلوپسی آندروژنتیک) با التهاب مزمن همراه است. این کشف باعث شد تا پزشکان از داروهای ضدالتهابی در درمان ریزش مو استفاده کنند. برای افرادی که سلامت خود را می دانند ، آنزیم های سیستمیک یک انتخاب طبیعی و سالم برای درمان التهابی است که می تواند باعث ریزش مو شود.

رژیم غذایی نامناسب و سایر عوامل شیوه زندگی می تواند باعث التهاب شود. اینها شامل استرس ، عدم ورزش (یا بیش از حد) ، تنباکو ، داروها ، داروها ، گلوتن ، قندها ، غذاهای فرآوری شده ، قهوه ، الکل ، چربی های التهابی ، آرد ، غلات و محصولات لبنی است.

التهاب ، دیابت ، کولیت ، رفلاکس ، آسم ، سرطان ، افسردگی ، آلزایمر ، چاقی ، اوتیسم ، بیماریهای متابولیک ، کم کاری تیروئید (و سایر بیماریهای تیروئید) می تواند باعث بیماریهایی مانند بیماریهای خود ایمنی ، از جمله بیماریهای خود ایمنی فولیکولهای مو شود. تحت تأثیر یک واکنش التهابی بیش فعال قرار می گیرد.

بنابراین چگونه می توانید تعداد آنزیم های سیستمیک را در بدن خود افزایش دهید؟

شما دو انتخاب دارید: در رژیم غذایی خود تغییراتی ایجاد کنید یا مکمل های آنزیمی سیستمیک مصرف کنید.

بیایید در مورد تغییرات رژیم غذایی صحبت کنیم. حتی اگر بسیار منضبط هستید ، هنگام تلاش برای شروع کوچک هنگام ایجاد هرگونه تغییر در رژیم غذایی ، به سختی می توانید شیوه زندگی خود را تغییر دهید. خوردن غذاهای طبیعی و خام بیشتر مانند میوه ها ، آجیل ، دانه ها ، جوانه ها و سبزیجات را شروع کنید. غذای تازه برای هضم به آنزیم های کمتری نیاز دارد و بدن شما را در وضعیت غنی از آنزیم های بیشتر قرار می دهد. افزودن ازن به برنامه معمول شما همچنین باعث افزایش آنزیم های خاصی در بدن شما می شود.

تجربه شخصی من با آنزیم های گوارشی و سیستمیک

مانند سایر محلول ها ، برخی از مارک ها برای درک نیازهای آنزیمی به من زمان زیادی نیاز داشتند زیرا احساس نفخ یا یبوست می کردم. من تنظیماتی انجام دادم و اکنون روزانه چند آنزیم گوارشی همراه با غذاهایی که می خورم دریافت می کنم. همانطور که قبلاً اشاره کردم: مصرف منظم آنزیم های سیستمیک برای من بسیار مشکل است ، زیرا باعث افسردگی شدید من می شود.

همچنین مشخص شده است که آنزیم های سیستمیک مفید هستند:

 • شرایط فیبری ناشی از فیبرین ، یک پروتئین چسبناک و سخت
 • کاهش بافت اسکار (به عنوان مثال ، بعد از جراحی)
 • پاکسازی خون از سموم و ضایعات سلولی و حمایت از عملکرد کبد.
 • با کمک به گلبولهای سفید خون ، واکنشهای سیستم ایمنی را بهبود بخشید
 • مدیریت رشد مخمر (کبد را تحت فشار قرار می دهد)
 • همراه با رژیم غذایی سالم ، این آنزیم ها سلامت شما را بهبود می بخشد و پیری زودرس را کند می کند.
 • جذب بهتر غذایی که می خوریم منجر به عملکرد مطلوب بدن می شود

ریزش مو نحوه دستیابی به ترمیم مو و سلامت مطلوب است.

اگر می خواهید درباره ریزش مو بیشتر بدانید ، لطفاً به صفحه علل ریزش مو مراجعه کنید.

اگر می خواهید راه حل های طبیعی تر و یکنواخت تری برای ترمیم مو کشف کنید ، صفحه ترمیم مو را بررسی کنید.

یا برای اطلاع بیشتر در مورد زندگی پاک و شیوه زندگی یکپارچه ، صفحه بهداشت بهینه من را بررسی کنید.دیدگاهتان را بنویسید