آمریکا و غرب ضعیف تر از گذشته هستند/ همکاری ایران و روسیه به نفع دو کشور است


گزارش کردن صدای ایران«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه که عصر امروز (سه شنبه) به تهران سفر کرده بود، بلافاصله پس از ورود به فرودگاه، راهی دفتر ریاست جمهوری شد و با رئیس جمهور کشورمان دیدار کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز در دیدار ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و هیئت همراه، با تأکید بر لزوم عملیاتی‌سازی تفاهم‌ها و قراردادهای دو کشور، هوشیاری در برابر سیاست‌های فریبکارانه جمهوری اسلامی ایران را ضروری دانستند. غرب خاطرنشان کرد: همکاری بلندمدت ایران و روسیه. برای هر دو کشور بسیار مفید است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: آمریکا و غرب ضعیف‌تر از گذشته هستند/ همکاری ایران و روسیه به نفع دو کشور است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار با تأکید بر اینکه حوادث جهان نیاز ایران و روسیه به همکاری‌های روزافزون و متقابل را نشان می‌دهد، افزودند: تفاهم‌ها و توافق‌های زیادی بین دو کشور از جمله در حوزه نفت و گاز وجود دارد که باید رعایت شود. تا انتها اجرا و اجرا شود. تبدیل شود

وی همکاری اقتصادی ایران و روسیه به ویژه در پی تحریم های غرب را ضروری و به نفع دو کشور دانست و در خصوص حوادث اوکراین گفت: جنگ مقوله سخت و سختی است و اسلام اسلامی. جمهوری اصلاً خوشحال نیست که مردم عادی از آن رنج می برند. اما در مورد اوکراین، اگر شما ابتکار عمل را به دست نمی گرفتید، طرف مقابل با ابتکار خودش جنگ ایجاد می کرد.

رهبر انقلاب با تاکید بر اینکه غربی ها کاملا مخالف روسیه قدرتمند و مستقل هستند، ناتو را موجودی خطرناک خواندند و افزودند: اگر راه برای ناتو باز باشد، مرز نمی شناسد و اگر در اوکراین جلوی آن گرفته نمی شد، مدتی است. بعداً به بهانه کریمه این جنگ را شروع کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: البته امروز آمریکا و غرب ضعیف‌تر از گذشته هستند و با وجود تلاش‌ها و هزینه‌های فراوان، موفقیت سیاست‌های آن‌ها در منطقه ما از جمله در سوریه، عراق، لبنان و فلسطین بسیار کاهش یافته است.

وی مسئله سوریه را بسیار مهم خواند و با تاکید بر موضع جمهوری اسلامی در مخالفت با حمله نظامی به این کشور و لزوم جلوگیری از آن، گفت: موضوع مهم دیگر در موضوع سوریه، اشغال مناطق حاصلخیز و نفت خیز است. در شرق فرات توسط آمریکایی ها که این مسئله باید با بیرون راندن آنها از آن منطقه حل شود.

حضرت آیت الله خامنه ای مداخله رژیم صهیونیستی در امور منطقه را محکوم و مواضع اخیر رئیس جمهور روسیه در قبال صهیونیست ها را ستودند.

وی در ادامه تاکید کرد: جمهوری اسلامی هرگز سیاست ها و برنامه هایی که منجر به بسته شدن مرز ایران و ارمنستان شود را تحمل نخواهد کرد.

رهبر انقلاب همکاری بلندمدت ایران و روسیه را جداگانه و عمیق به نفع دو کشور خواندند و خطاب به آقای پوتین فرمودند: جنابعالی و رئیس جمهور ما هر دو اقدام محور و پیگیر هستند، لذا همکاری بین دو کشور باید در این دوره به اوج خود برسند.

وی با تایید سخنان رئیس جمهور روسیه مبنی بر لزوم راه اندازی خط ریلی رشت – آستارا، این کار را تکمیل کننده خط مواصلاتی شمال به جنوب و سود هر دو کشور دانست.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین هوشیاری در برابر فریب غرب را ضروری خواندند و گفتند: آمریکایی ها هم زور و هم حیله گر هستند و یکی از عوامل فروپاشی شوروی سابق فریب خوردن در مقابل سیاست های آمریکا بود که البته روسیه هم این را حفظ کرده است. استقلال آن در زمان شما

وی همچنین سیاست جایگزینی ارزهای ملی در روابط دو کشور و استفاده از ارزهای دیگر به جای دلار را تایید کرد و گفت: دلار باید به تدریج از مسیر معاملات جهانی خارج شود و این امر به تدریج امکان پذیر است.

در این دیدار که آقای پوتین رئیس جمهور کشورمان نیز حضور داشت، آقای پوتین درباره حوادث اوکراین گفت: هیچکس طرفدار جنگ نیست و جان باختن مردم عادی فاجعه بزرگی است، اما رفتار غرب باعث شد که چاره ای جز واکنش نداشته باشیم.»

برشمردن عوامل و ریشه های اختلافات روسیه و اوکراین به ویژه اقدامات تحریک آمیز غرب و آمریکا در سال های اخیر از جمله کودتای اوکراینی و همچنین سیاست توسعه ناتو علیرغم تعهدات قبلی آنها برای اجتناب از رئیس جمهور روسیه گفت: کشورهای اروپایی گفتند ما مخالف عضویت اوکراین در ناتو هستیم، اما با فشار آمریکا با آن موافقت کردیم که نشان دهنده عدم حاکمیت و استقلال آنها است.

آقای پوتین ترور سردار سلیمانی را از دیگر مصادیق شیطنت های آمریکایی ها برشمرد و در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به تحریم های غرب علیه روسیه گفت: این تحریم ها به ضرر غرب است و نتیجه آن مشکلاتی از این قبیل است. افزایش قیمت نفت و بحران عرضه مواد غذایی. .

رئیس جمهور روسیه با اشاره به سوء استفاده آمریکا از ابزار دلار برای تحریم و غارت سایر کشورها، این امر را به ضرر آنها و تضعیف اعتماد جهانی به این ارز و حرکت کشورها به سمت استفاده از ارزهای جایگزین دانست و گفت: روسیه و ایران در حال طراحی جدید هستند. روش های استفاده از پول ملی در روابط دو کشور

رئیس جمهور روسیه پس از تایید مواضع رهبر انقلاب در خصوص منطقه قفقاز، مواضع دو کشور در قبال موضوع سوریه از جمله مخالفت با حمله نظامی به شمال این کشور را کاملاً با هر یک از آنها سازگار خواند. وی گفت: منطقه شرق فرات باید تحت کنترل نیروهای ارتش سوریه باشد.

پوتین همکاری‌های دو کشور را در همه بخش‌ها و پروژه‌ها رو به پیشرفت دانست و افزود: ایران و روسیه به طور مشترک در حال مبارزه با تروریسم در سوریه هستند و در حوزه نظامی نیز تلاش می‌کنیم تا همکاری‌های دو کشور را توسعه دهیم. همچنین همکاری و مانورهای سه جانبه با چین. دادن

امام خامنه ای: حمله نظامی به شمال سوریه به ترکیه، سوریه و منطقه آسیب می رساند و به نفع تروریست هاست.

روسای جمهور ایران و روسیه در این دیدار در خصوص توسعه بیشتر روابط در زمینه های مختلف از جمله انرژی، ترانزیت و مبادلات تجاری و نیز تحولات منطقه ای گفتگو کردند.

پس از مذاکرات رئیسی و پوتین، روسای جمهور دو کشور برای دیدار با معظم له به دفتر مقام معظم رهبری رفتند.

رئیس جمهور روسیه که برای شرکت در نشست سه جانبه کشورهای ضامن روند آستانه به ایران سفر کرده است، پس از ورود به تهران، ضمن حضور در جمهوری اسلامی ایران، با آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان دیدار و گفتگو کرد. کشور.

پوتین و رئیسی به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند

در این دیدار ضمن بررسی آخرین وضعیت روابط دو کشور که در دوره اخیر رشد چشمگیری داشته است، دو طرف از جهش روابط دوجانبه به ویژه در زمینه های اقتصادی، امنیتی، زیرساختی، انرژی ابراز خرسندی کردند. ، تجارت و صنعت و اراده خود را بیان کردند و ادامه این راه و تقویت آن را بیان کردند.

در عین حال، دو طرف ضمن یادآوری موفقیت‌های مشترک در مقابله با تروریسم، بر ضرورت توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تاکید و اراده جدی خود را برای تقویت امنیت کشورهای مستقل در منطقه اعلام کردند.

آیت الله رئیسی در این دیدار اراده دو کشور برای توسعه روابط دوجانبه را قابل توجه خواند و گفت: پس از دیدار در مسکو و عشق آباد روند همکاری ها رو به رشد بوده و باید این روند تقویت شود.

پوتین و رئیسی به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: آمریکا و غرب ضعیف‌تر از گذشته هستند/ همکاری ایران و روسیه به نفع دو کشور است
رئیس جمهور با اشاره به سابقه همکاری موفق دو کشور در مبارزه با تروریسم در سوریه، این همکاری ها را زمینه ساز تقویت امنیت و ثبات در منطقه دانست و افزود: کشورهای منطقه غرب آسیا که مدعی مبارزه با تروریسم بودند. گام موثری در این زمینه برنداشتند، اما جمهوری اسلامی ایران و روسیه بودند که با همکاری جدی در مبارزه با تروریسم، صداقت و عزم خود را در این زمینه نشان دادند.

در این دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ضمن ابراز خرسندی از حضور در سرزمین مهمان نواز ایران، از افزایش همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف به ویژه در حوزه امنیت بین المللی خبر داد و گفت: ایران و روسیه تاکنون سهم بسیار زیادی در حل بحران سوریه دارد. دارند.

آیت الله رئیسی، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان در هفتمین اجلاس سران کشورهای ضامن روند آستانه به میزبانی این کشور شرکت خواهند کرد.