آمار کرونا در جهان امروز ۷ آگوست ۱۴۰۱به گزارش صدای ایران، بر اساس آخرین داده‌های جدول جهانی همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۹۲.۹ میلیون بیمار و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای مبتلا به این بیماری قرار دارد و هند نیز بیش از ۴۳.۹ میلیون بیمار عقب مانده است. این کشور در رتبه دوم جهان نسبت به آمریکا قرار دارد.

تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل از ۳۳.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان از نظر بیشترین تعداد مبتلایان است.

در عین حال، برزیل با بیش از ۶۷۸ هزار کشته، دومین کشور با بیشترین تعداد قربانیان کووید-۱۹ در جهان پس از آمریکا است و پس از آن هند با بیش از ۵۲۶ هزار قربانی، سومین کشور با بیشترین تعداد قربانیان است. مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان این یک لیست جهانی است.

در اروپا با بیش از ۳۳.۷ میلیون مبتلا، فرانسه بالاترین تعداد مبتلایان را در بین کشورهای این منطقه و چهارمین کشور با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در جهان است. روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا را در بین کشورهای اروپایی دارد و همچنین چهارمین کشور با بیشترین میزان مرگ و میر این بیماری در جهان است.

بر اساس جدول به روز شده پایگاه اطلاع رسانی «جهان سنج»، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش های رسمی تا صبح امروز (جمعه) بیشترین آمار را داشته اند به شرح زیر است:

نام کشور، تعداد کل مبتلایان و تعداد کل قربانیان

۱ ایالات متحده ۹۲,۹۱۷,۶۵۸ ۱,۰۵۴,۴۲۲
۲ هند ۴۳,۹۷۹,۷۳۰ ۵۲۶,۲۵۸
۳ برزیل ۳۳,۷۵۲,۳۷۶ ۶۷۸,۱۴۷
۴ فرانسه ۳۳,۷۴۱,۲۵۱ ۱۵۱,۸۹۴
۵ آلمان ۳۰,۷۸۷,۳۰۹ ۱۴۳,۸۵۵
۶ انگلستان ۲۳,۳۰۴,۴۷۹ ۱۸۳,۹۵۳
۷ ایتالیا ۲۰,۸۹۸,۰۵۹ ۱۷۱,۶۳۸
۸ کره جنوبی ۱۹,۶۲۰,۵۱۷ ۲۴,۹۹۲
۹ روسیه ۱۸,۵۶۵,۵۵۱ ۳۸۲,۳۱۳
۱۰ ترکیه ۱۵,۵۲۴,۰۷۱ ۹۹,۱۸۴

همچنین ایران با مجموع ۷ میلیون و ۳۶۸ هزار و ۹۴۵ مورد و ۱۴۱ هزار و ۸۳۷ فوتی بر اثر بیماری کووید-۱۹، هم‌اکنون در رتبه هفدهم کشورهای دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه جهان شیوع یافته است، همچنان ادامه دارد و این بیماری همچنان در جهان قربانی می‌گیرد.