آمار کرونا در جهان امروز ۲۸ جولای ۱۴۰۱به گزارش صدای ایران، بر اساس آخرین داده‌های جدول جهانی همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۹۱.۴ میلیون بیمار و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای مبتلا به این بیماری قرار دارد و هند نیز در رتبه اول قرار دارد. همچنین با بیش از ۴۳.۷ میلیون بیمار. این کشور پس از آمریکا در رتبه دوم جهان قرار دارد.

تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در برزیل از ۳۳.۳ میلیون نفر فراتر رفته است و در حال حاضر سومین کشور جهان از نظر بیشترین تعداد مبتلایان است.

در عین حال، برزیل با بیش از ۶۷۵ هزار قربانی، دومین کشور با بیشترین تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان پس از آمریکا و پس از هند با بیش از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور مبتلا به کووید-۱۹ است. بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان این یک لیست جهانی است.

در اروپا با بیش از ۳۳ میلیون مبتلا، فرانسه بیشترین تعداد مبتلایان را در میان کشورهای این منطقه و چهارمین کشور با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در جهان است. روسیه نیز از آمار ۳۸۱ هزار قربانی عبور کرده است و هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا را در بین کشورهای اروپایی دارد و همچنین چهارمین کشور در جهان است که بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری را دارد.

بر اساس جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی «ورلدومتر»، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش های رسمی تا صبح امروز (سه شنبه) بیشترین آمار را داشته اند به شرح زیر است:

نام کشور، تعداد کل مبتلایان، تعداد کل قربانیان

۱ ایالات متحده ۹۱,۴۲۹,۴۰۹ ۱,۰۴۹,۲۷۴
۲ هند ۴۳,۷۸۳,۰۶۲ ۵۲۵,۷۸۵
۳ برزیل ۳۳,۳۳۹,۸۱۵ ۶۷۵,۵۵۱
۴ فرانسه ۳۳,۰۳۴,۳۱۱ ۱۵۰,۸۳۵
۵ آلمان ۲۹,۸۵۳,۶۸۰ ۱۴۲,۶۳۵
۶ انگلستان ۲۳,۰۷۵,۳۶۰ ۱۸۱,۵۸۰
۷ ایتالیا ۲۰,۱۷۷,۹۱۰ ۱۷۰,۰۳۷
۸ کره جنوبی ۱۸,۸۶۱,۵۹۳ ۲۴,۷۶۵
۹ روسیه ۱۸۴۹۴۸۴۴ ۳۸۱۹۱۶
۱۰ ترکیه ۱۵,۲۹۷,۵۳۹ ۹۹,۰۸۸

همچنین ایران با مجموع ۷ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۱۶۵ مورد و ۱۴۱ هزار و ۵۱۳ فوتی بر اثر بیماری کووید-۱۹، در حال حاضر رتبه هفدهم را در بین کشورهای دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا دارد.

به گزارش صدای ایران، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که در ۲۲۸ کشور و منطقه جهان شیوع پیدا کرده است همچنان ادامه دارد و این بیماری همچنان در جهان قربانی می گیرد.