آمار کرونا در جهان امروز ۱۹ سپتامبر ۱۴۰۱به گزارش صدای ایران، بر اساس آخرین داده‌های جدول جهانی همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷ میلیون بیمار و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای مبتلا به این بیماری قرار دارد و هند نیز با بیش از ۴۴.۴ میلیون بیمار پس از آمریکا هستند. در رتبه دوم جهان قرار دارد.

در اروپا با بیش از ۳۴.۶ میلیون مبتلا، فرانسه بیشترین تعداد مبتلایان را در بین کشورهای این منطقه دارد و در عین حال سومین کشور دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در جهان است.

تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل از ۳۴.۵ میلیون نفر فراتر رفته است و در حال حاضر چهارمین کشور جهان از نظر بیشترین تعداد مبتلایان است.

در عین حال، برزیل با بیش از ۶۸۴ هزار قربانی، دومین کشور با بیشترین تعداد قربانیان کووید-۱۹ در جهان پس از آمریکا و پس از هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور مبتلا به کووید-۱۹ است. بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان این یک لیست جهانی است.

روسیه همچنین با پشت سر گذاشتن آمار ۳۸۵ هزار قربانی، بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا را در بین کشورهای اروپایی دارد و همچنین چهارمین کشور با بیشترین میزان مرگ و میر در جهان است.

بر اساس جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی «جهان سنج»، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش های رسمی تا صبح امروز (شنبه) بیشترین آمار را داشته اند به شرح زیر است:

نام کشور، تعداد کل مبتلایان، تعداد کل قربانیان

۱ ایالات متحده ۹۷,۰۲۶,۰۰۱ ۱,۰۷۵,۳۳۸
۲ هند ۴۴,۴۸۸,۴۶۸ ۵۲۸,۱۲۱
۳ فرانسه ۳۴,۶۸۲,۱۹۳ ۱۵۴,۴۶۸
۴ برزیل ۳۴,۵۶۳,۹۲۰ ۶۸۴,۸۶۶
۵ آلمان ۳۲,۴۵۲,۲۵۰ ۱۴۸,۲۹۹
۶ کره جنوبی ۲۳,۹۷۶,۶۷۳ ۲۷,۴۲۹
۷ انگلستان ۲۳,۵۵۴,۵۱۹ ۱۸۹,۰۲۶
۸ ایتالیا ۲۲,۰۲۰,۱۵۴ ۱۷۶,۱۵۷
۹ ژاپن ۱۹,۹۸۲,۰۵۶ ۴۲,۳۱۳
۱۰ روسیه ۱۹,۹۶۰,۲۹۵ ۳۸۵,۱۶۵

همچنین ایران با مجموع ۷ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۷۸۱ مورد و ۱۴۴ هزار و ۱۳۵ فوتی بر اثر بیماری کووید-۱۹، هم اکنون در رتبه هفدهم کشورهای دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه جهان شیوع یافته است، همچنان ادامه دارد و این بیماری همچنان در جهان قربانی می گیرد.