آمار کرونا در جهان امروز ۱۶ آگوست ۱۴۰۱به گزارش صدای ایران، بر اساس آخرین داده های جدول جهانی همه گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۹۳.۸ میلیون بیمار و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای مبتلا به این بیماری قرار دارد و هند نیز بیش از ۴۴.۱ میلیون بیمار عقب مانده است. این کشور در رتبه دوم جهان نسبت به آمریکا قرار دارد.

در اروپا، فرانسه بیش از ۳۴ میلیون بیمار را به ثبت رسانده است که تاکنون بیشترین تعداد مبتلا را در بین کشورهای این منطقه و سومین کشور با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در جهان است.

تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل از مرز ۳۴ میلیون نفر گذشت و در حال حاضر این کشور چهارمین کشور جهان از نظر بیشترین تعداد مبتلایان است.

در عین حال، برزیل با بیش از ۶۸۰ هزار قربانی، دومین کشور با بیشترین تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان پس از آمریکا است و پس از هند با بیش از ۵۲۶ هزار قربانی، سومین کشور مبتلا به کووید-۱۹ است. بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان این یک لیست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا را در بین کشورهای اروپایی دارد و همچنین چهارمین کشور با بیشترین میزان مرگ و میر این بیماری در جهان است.

بر اساس جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی «ورلدومتر»، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش های رسمی تا صبح امروز (یکشنبه) بیشترین آمار را داشته اند به شرح زیر است:

نام کشور، تعداد کل بیماران و تعداد کل فوت شدگان

۱ ایالات متحده ۹۳,۸۹۷,۶۰۴ ۱,۰۵۸,۷۲۶
۲ هند ۴۴,۱۴۵,۷۳۲ ۵۲۶,۶۸۹
۳ فرانسه ۳۴,۰۵۳,۰۴۰ ۱۵۲,۵۳۷
۴ برزیل ۳۴,۰۱۱,۱۷۳ ۶۸۰,۰۱۲
۵ آلمان ۳۱,۲۲۸,۳۱۴ ۱۴۴,۸۵۸
۶ انگلستان ۲۳,۳۶۸,۸۹۹ ۱۸۵,۰۵۲
۷ ایتالیا ۲۱,۲۸۶,۷۷۱ ۱۷۳,۰۶۲
۸ کره جنوبی ۲۰,۴۸۹,۱۲۸ ۲۵,۲۶۳
۹ روسیه ۱۸,۶۹۲,۳۹۶ ۳۸۲,۶۹۷
۱۰ ترکیه ۱۶,۲۹۵,۸۱۷ ۹۹,۶۷۸

همچنین ایران با مجموع ۷ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۹۴۵ مورد و ۱۴۲ هزار و ۳۹۸ فوتی بر اثر بیماری کووید-۱۹، هم‌اکنون در رتبه هفدهم کشورهای دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه جهان شیوع یافته است، همچنان ادامه دارد و این بیماری همچنان در جهان قربانی می‌گیرد.