آمار کرونا در جهان امروز ۱۴ آگوست ۱۴۰۱گزارش کردن صدای ایران بر اساس آخرین داده های جدول جهانی همه گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۹۳.۷ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای مبتلا به این بیماری قرار دارد و هند با بیش از ۴۴.۱ پس از آمریکا در رتبه دوم قرار دارد. میلیون مبتلا جهان اتفاق افتاده است.

در اروپا با بیش از ۳۳.۹ میلیون مبتلا، فرانسه بیشترین تعداد مبتلایان را در بین کشورهای این منطقه و سومین کشور با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در جهان است.

تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در برزیل از ۳۳.۹ میلیون نفر فراتر رفته است و در حال حاضر چهارمین کشور جهان از نظر بیشترین تعداد مبتلایان است.

در عین حال، برزیل با بیش از ۶۷۹ هزار کشته، دومین کشور با بیشترین تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان پس از آمریکا است و پس از آن هند با بیش از ۵۲۶ هزار قربانی، سومین کشور با بیشترین تعداد قربانیان است. مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان این یک لیست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا را در بین کشورهای اروپایی دارد و همچنین چهارمین کشور با بیشترین میزان مرگ و میر این بیماری در جهان است.

بر اساس جدول به روز شده پایگاه اطلاع رسانی «جهان سنج»، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش های رسمی تا صبح امروز (جمعه) بیشترین آمار را داشته اند به شرح زیر است:

نام کشور، تعداد کل مبتلایان و تعداد کل قربانیان

۱ ایالات متحده ۹۳,۷۳۹,۶۶۶ ۱,۰۵۷,۸۱۱

۲ هند ۴۴,۱۰۳,۵۹۸ ۵۲۶,۵۳۰

۳ فرانسه ۳۳,۹۹۳,۹۳۰ ۱۵۲,۴۵۷

۴ برزیل ۳۳,۹۶۴,۴۹۴ ۶۷۹,۵۹۴

۵ آلمان ۳۱,۱۷۸,۷۰۵ ۱۴۴,۷۱۷

۶ انگلستان ۲۳,۳۶۸,۸۹۹ ۱۸۵,۰۵۲

۷ ایتالیا ۲۱,۲۱۳,۵۵۹ ۱۷۲,۷۲۹

۸ کره جنوبی ۲۰,۲۷۳,۰۱۱ ۲۵,۱۹۱

۹ روسیه ۱۸,۶۵۳,۸۶۷ ۳۸۲,۶۰۴

۱۰ ترکیه ۱۵,۸۸۹,۴۹۵ ۹۹,۳۴۱

همچنین ایران با مجموع ۷ میلیون و ۴۲۶ هزار و ۳۰۰ مورد و ۱۴۲ هزار و ۲۹۰ فوتی بر اثر بیماری کووید-۱۹، هم‌اکنون در رتبه هفدهم کشورهای دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه جهان شیوع یافته است، همچنان ادامه دارد و این بیماری همچنان در جهان قربانی می‌گیرد.