آمار کرونا در جهان امروز ۱۱ جولای ۱۴۰۱گزارش کردن صدای ایرانبر اساس آخرین داده‌های جدول جهانی همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۹.۵ میلیون بیمار و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای مبتلا به این بیماری قرار دارد و هند نیز با بیش از ۴۳.۴ نفر در صدر فهرست کشورهای مبتلا به این بیماری قرار دارد. میلیون بیمار این کشور در رتبه دوم جهان نسبت به آمریکا قرار دارد.

تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در برزیل از ۳۲.۴ میلیون نفر فراتر رفته است و در حال حاضر سومین کشور جهان از نظر بیشترین تعداد مبتلایان است.

در عین حال، برزیل با بیش از ۶۷۱ هزار قربانی، دومین کشور با بیشترین تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان پس از آمریکا و پس از هند با بیش از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور مبتلا به کووید-۱۹ است. بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان این یک لیست جهانی است.

در اروپا با بیش از ۳۱.۲ میلیون مبتلا، فرانسه بالاترین تعداد مبتلایان را در بین کشورهای این منطقه و چهارمین کشور با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در جهان است. روسیه نیز از آمار ۳۸۱ هزار قربانی عبور کرده است و هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا را در بین کشورهای اروپایی دارد و همچنین چهارمین کشور در جهان است که بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری را دارد.

جدول جهانی همه گیری کرونا

بر اساس جدول به روز شده پایگاه اطلاع رسانی «جهان سنج»، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش های رسمی تا صبح امروز (شنبه) بیشترین آمار را داشته اند به شرح زیر است:

نام کشور، تعداد کل مبتلایان و تعداد کل قربانیان

۱ ایالات متحده ۸۹,۵۰۷,۰۸۳ ۱,۰۴۳,۲۸۱

۲ هند ۴۳,۴۸۸,۵۱۹ ۵۲۵,۱۶۸

۳ برزیل ۳۲,۴۳۴,۲۰۰ ۶۷۱,۷۶۴

۴ فرانسه ۳۱,۲۰۸,۹۲۵ ۱۴۹,۵۸۵

۵ آلمان ۲۸,۳۹۲,۶۲۹ ۱۴۱,۲۹۲

۶ انگلستان ۲۲,۷۴۱,۰۶۵ ۱۸۰,۴۱۷

۷ ایتالیا ۱۸,۶۱۰,۰۱۱ ۱۶۸,۴۲۵

۸ روسیه ۱۸,۴۳۳,۳۹۴ ۳۸۱,۱۶۵

۹ کره جنوبی ۱۸,۳۷۹,۵۵۲ ۲۴,۵۶۲

۱۰ ترکیه ۱۵,۱۲۳,۳۳۱ ۹۹,۰۳۲

همچنین ایران با مجموع ۷ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۵۸۹ مورد و ۱۴۱ هزار و ۳۹۰ فوتی بر اثر بیماری کووید-۱۹، هم اکنون در رتبه هفدهم کشورهای دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار دارد.

با توجه به آمار فوق، پس از آمریکا، هند و برزیل، تاکنون در کشورهای فرانسه، آلمان، انگلیس، ایتالیا، روسیه، کره جنوبی، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، استرالیا، ایران، کلمبیا، اندونزی مکزیک، لهستان، پرتغال، اوکراین، کره شمالی، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، شیلی، آفریقای جنوبی، کانادا، جمهوری چک، تایوان، سوئیس، فیلیپین، یونان، پرو و ​​دانمارک نیز ثبت نام کرده‌اند. بیش از سه میلیون بیمار .

روند افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه جهان شیوع یافته است، همچنان ادامه دارد و این بیماری همچنان در جهان قربانی می‌گیرد.