آلومینیوم در پنیر چگونه فرار کنیم ، چه بخریم


فهرست[Hide][Show]

آلومینیوم یک افزودنی فاقد برچسب در پنیرهای فرآوری شده است و توسط صنعت به عنوان یک تجربه تولید شوکه کننده خوب در نظر گرفته می شود! چگونه بدترین جنایتکاران را شناسایی کرده و بهترین پنیر غیر آلومینیومی را که برای خانواده شما بی خطر است تهیه کنید.

پنیر یکی از بدترین متخلفان از نظر افزودنیهای بدون برچسب و ترفندهای فرآوری است.

به عنوان مثال ، آیا می دانستید که اکثر پنیرهایی که در فروشگاه برچسب خام دارند از شیر گرم شده تا دمایی که آنزیم ها و پروبیوتیک ها را از بین می برد ، تهیه می شوند؟

ترفند دیگر در تولید پنیر این است که مواد افزودنی حاوی آلومینیوم را روی برچسب ذکر نکنید. این دهه ها ادامه داشته است!

بر اساس مطالعات متعدد ، این فلز سمی عصبی به اختلال عملکرد شناختی و توسعه احتمالی بیماری آلزایمر کمک می کند. برخی از جدیدترین نشریات در نشریات مورد بررسی منتشر شده است پیشرفت در پزشکی تجربی و زیست شناسیبه (1،2)

آلومینیوم در پنیر فرآوری شده

تولید کنندگان پنیر از آلومینیوم به شکل سدیم آلومینیوم فسفات (SALP) استفاده می کنند تا پنیر بسیار صاف و یکنواخت شود.

این ماده شیمیایی یکنواختی تولید برش های پنیر و سایر غذاهای مناسب مانند پنیر و نخ خرد شده را تسهیل می کند.

به عنوان یک قاعده ، پنیر خامه ای و پنیر فرآوری شده حاوی SALP هستند.

چگونه تولید کنندگان مواد غذایی می توانند با افزودن برچسب از این افزودنی خطرناک خلاص شوند؟

با توجه به بنیاد Weston A. Price ،

آلومینیوم در صنعت پنیر آمریکایی و محصولات پنیر فرآوری شده به عنوان استاندارد صنعت طبقه بندی می شود و موسسه ملی بهداشت (NIH) آن را GRAS (عموماً ایمن در نظر می گیرد) می داند. موادی که به عنوان GRAS طبقه بندی می شوند نیازی به افزودن به برچسب مواد غذایی ندارند. (3)

اگر این به اندازه کافی تکان دهنده نیست ، افزودن آلومینیوم به پنیر را از نظر صنعت به عنوان “شیوه تولید خوب” (GMP) طبقه بندی کنید. (4)

کارشناسان صنعت SALP را به عنوان “نمک امولسیون کننده” مهم تعریف می کنند که بافت نرم را برای برش و شکل دهی آسان تولید می کند. هنگامی که به سایر غذاهای فرآوری شده مانند پیتزای منجمد اضافه می شود ، ذوب آن آسان تر می شود

شاید SALP برای تسریع تولید برای دستیابی به حداکثر سود مهم باشد ، اما مطمئناً به نفع سلامت مصرف کننده نیست.

پنیر بهترین منبع افشای آلومینیوم است

اگر فکر می کنید مقدار کمی آلومینیوم به پنیر اضافه شده در حین فرآیند کار بزرگی نیست ، این را در نظر داشته باشید.

انتشار مواد افزودنی و آلاینده های غذایی پنیر فرآوری شده و پنیر آمریکایی ، به ویژه تا سال 1988 ، به عنوان یکی از سه منبع اصلی آلودگی آلومینیوم شناخته شد! (5)

این اطلاعات می تواند زنگ خطری برای مصرف کنندگان رژیم غذایی سالم باشد که مراقب هستند از ظروف آلومینیومی آشپزخانه دوری کنند.

ارگانیک چطور؟

برخی از شما فکر می کنید که این مشکل شما را اذیت نمی کند زیرا در این مرحله پنیر ارگانیک خریداری می کنید.

نه خیلی سریع!

من نتوانستم در وب سایت USDA هیچ زبانی را پیدا کنم که پنیرهای ارگانیک را از افزودن افزودنیهای GRAS مبتنی بر آلومینیوم منع کند. (6)

اگر چنین استثناء کدگذاری می شناسید ، به من اطلاع دهید!

در حال حاضر ، در نظر بگیرید که آلومینیوم موجود در پنیر فرآوری شده ارگانیک نیز می تواند خطرناک باشد.

چگونه از خود در برابر SALP در پنیر محافظت کنیم

سه راه برای کاهش یا حذف آلومینیوم به طور قابل توجهی از پنیرهایی که خانواده شما استفاده می کنند وجود دارد.

از تولیدکنندگان کوچک خرید کنید

بهترین راه برای اطمینان از دریافت پنیر بدون آلومینیوم ، تهیه آن از یک دامداری کوچک یا یک تولید کننده صنعتگر (جایی که می توانید آن را پیدا کنید) است.

این مقاله در مورد چگونگی خرید سالم ترین پنیر توضیح می دهد که هنگام مراجعه به یک تولید کننده دسته کوچک باید به دنبال چه چیزی باشید.

فقط پنیر بلوک بخرید

اگر این موسسات مستقل را در منطقه خود ندارید ، یا اگر در منطقه ای زندگی می کنید که حمل و نقل ممنوع است ، حداقل فقط پنیر WORD-block را در فروشگاه بخرید.

اگرچه ممکن است این فرم هنوز حاوی آلومینیوم باشد ، اما احتمالاً کوچکتر از برش ها ، قطعات یا پنیر کاتیج است که نیاز به پردازش اضافی دارد.

یک استراتژی هوشمند دیگر این است که با تولید کننده مارک پنیر مورد علاقه خود تماس بگیرید و بپرسید که آیا آنها در طول تولید SALP را به مخلوط اضافه می کنند یا خیر.

از غذاهای فرآوری شده مانند پنیر خودداری کنید

پیتزا منجمد و تحویل پیتزا بزرگترین منابع پنیر حاوی آلومینیوم برای اکثر مصرف کنندگان است.

در نظر داشته باشید که به جای پنیر خرد شده از بلوک های صنعتی ، پیتزای خود را تهیه کنید. این وبلاگ دارای انواع دستور العمل های پوسته پیتزا است (این پوسته پیتزا بدون دانه خانگی محبوب ترین است) و همراه با سس پیتزا برای پخت آسان تر.

خودت باش!

رویکرد دیگر این است که حداقل به فکر تهیه پنیر خود باشید. آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست! در اینجا چند دستور العمل آسان برای امتحان در این سایت آورده شده است:

این مقاله در مورد مشکلات و راه حل های رایج در تهیه پنیر می تواند به شما در حل هر مشکلی که ممکن است به سرعت رخ دهد کمک کند.

خلاصه

در حالی که ایجاد این تغییرات در منبع پنیر شما مطمئناً ناخوشایند است ، اما با توجه به اینکه آلومینیوم موجود در پنیر مسیر اصلی تماس برای بسیاری از مردم است ، اقدامی هوشمندانه است. علاوه بر این ، هنگامی که آلومینیوم در مغز قرار می گیرد ، بسیار مشکل است و سم زدایی بسیار کند است. (2)

اگر مشکوک هستید که ممکن است به دلیل قرار گرفتن در معرض بیش از حد ، سمی باشید ، توصیه می شود با یک پزشک متخصص در تعادل تغذیه مشورت کنید.

منابع

(1) قرار گرفتن در معرض آلومینیوم در زندگی روزمره و بیماری آلزایمر

(2) آلومینیوم وارد مغز می شود و می خوابد

(3-5) مواد غذایی مخفی ، WAPF

(6) Organic 101: USDA مواد آلی مجاز و ممنوع


دیدگاهتان را بنویسید