آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور به دلیل پیاده روی اربعینبه حدی صدای ایرانسرهنگ احمد شیرانی با اشاره به وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور گفت: ترافیک نیمه سنگین در محور مهران – ایلام در محدوده کنجانچم و مهدی آباد مشاهده می شود. این وضعیت در منطقه حمیل – سرابله – ایلام تونل آزادی نیز وجود دارد.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: تردد در محور خرمشهر – شلمچه، بستان – چذابه و سرپل ذهاب – قصرشیرین عادی و روان است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راه افزود: در مسیر جنوب به شمال محور کرج – چالوس از شهرستانک و میدانک به نساء و سپس پل زنگوله و سیاه بیشه ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است. همچنین در مسیر شمال به جنوب محور کرج – چالوس ترافیک سنگین است. در محور شمال به جنوب تونل شماره یک هراز ترافیک نیمه سنگین وجود دارد.

وی ادامه داد: در مسیر شمال به جنوب محور فیروزکوه ترافیک سنگین و روان وجود دارد و در مسیر جنوب به شمال این محور در محدوده گیلاوند نیز همین وضعیت وجود دارد. محور قزوین – رشت نیز در دو مسیر در محدوده رودبار درگیر ترافیک نیمه سنگین است.

شیرانی تصریح کرد: بر اساس گزارش های موجود از وضعیت ترافیکی و تصادفات در محورهای منتهی به پایانه های مرزی و مسیرهای تردد زائران، وضعیت تردد در تمامی مسیرها روان و بدون توقف است.

وی با تاکید بر اهمیت توجه به خواب و استراحت کافی برای رانندگی گفت: علیرغم کاهش تصادفات نسبت به سال های گذشته، همچنان خستگی و خواب آلودگی شایع ترین علت تصادفات است که عمدتاً ناشی از واژگونی یا واژگونی خودرو است. موانع کنار جاده مواجه شده است

شیرانی توصیه کرد: با توجه به خستگی چند روزه پیاده روی اربعین، از زائران می خواهیم قبل از ورود به کشور و قبل از شروع به حرکت، کمی استراحت کرده و سپس حرکت را آغاز کنند.