آخرین اخبار از خسارات سیل در ایرانگزارش کردن صدای ایرانمهدی ولی پور رئیس سازمان امداد هلال احمر درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل زدگان در سراسر کشور گفت: پس از اعلام هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران در نقاط مختلف کشور و احتمال آبگرفتگی، امدادرسانی و سازمان امداد و نجات امدادگران سراسر کشور و به ویژه در استان های با احتمال وقوع سیلاب، آنها را در حالت آماده باش کامل قرار دهند. همچنین بالگردهای امدادی در استان های در معرض خطر به حالت آماده باش درآمدند.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه انبارهای امدادی نیز از نظر تجهیزات اسکان، اقلام بیولوژیکی و مواد غذایی در این استان ها تقویت شد، اظهار کرد: همچنین با استفاده از تجربیات سال های گذشته، پیش بینی لازم برای تخصیص مکان های اسکان اضطراری نیز در حال انجام است. دستور کار در این استان ها است. گرفت
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر درباره خدمات امدادی این سازمان از ابتدای مردادماه تا این لحظه اظهار داشت: در مجموع در ۶۲ شهرستان از ۱۷ استان کشور از جمله سیستان و بلوچستان، تهران، فارس، کرمان. ، هرمزگان، قم. ، سمنان، مازندران، یزد، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، گلستان، اصفهان، بوشهر، کهگیلویه، بویار احمد، چهارمحال، بختیاری و مرکزی، عملیات امداد و نجات مرتبط با سیل و آبگرفتگی اجرا شد.
ولی پور با بیان اینکه عملیات امداد و نجات در ۱۹ استان کشور انجام شده است، گفت: متاسفانه بر اساس آمار از ابتدای عملیات امداد و نجات در سیل اخیر در مجموع ۳۴ نفر جان خود را از دست داده اند. همچنین ۲۰ نفر مفقود شده اند و جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد.
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه بحث جست و جو و امداد و نجات در تهران مطرح است، گفت: در برخی استان ها امداد و نجات به تنهایی انجام می شود و در برخی استان ها مانند یزد، فارس و اصفهان ترکیبی از جستجو، امداد و نجات در حال انجام است. در مجموع ۱۹ استان، ۳۸ شهر، ۱۰۶ شهرستان، ۳۰۱ روستا و ۳۲ راه مواصلاتی درگیر سیل هستند.