آخرین اخبار از تعداد کشته شدگان و مفقودین سیل امامزاده داوودگزارش کردن صدای ایرانمحمد شهریاری رئیس تعقیب کیفری استان تهران با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار منتشر شده و بر اساس جست و جوهای انجام شده در سیل امامزاده داود، ۲۵ خانواده در کلانتری حضور داشتند، گفت: امامزاده داود (علیه السلام) و اداره چهارم پلیس آگاهی تهران با اطلاع از غیبت این عزیزان و اعلام گزارش مفقودی آنان، اظهار داشت: تا این لحظه جسد ۲۳ نفر از خانواده هایی که گزارش مفقودی را تشکیل می دادند با انجام آزمایش DNA و تعدادی اجساد تحویل داده شده است. خانواده هایشان بوده و بقیه در حال تحویل هستند.

وی افزود: بر اساس اعلام گزارش مفقودی خانواده ها مبنی بر وقوع سیل، تاکنون جسد ۲ جسد کشف نشده و تلاش شبانه روزی برای شناسایی و کشف این ۲ جسد در پایین دست امامزاده داود ادامه دارد. (ع) در نهر سولقان.

سرپرست دادسرای امور جنایی در واکنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر افزایش تعداد کشته شدگان سیل و اینکه تعدادی از کشته شدگان این حادثه اتباع بیگانه هستند و مسئولان پیگیر شناسایی این افراد نیستند. دفتر استانداری تهران گفت: پس از اعلام رسمی و بر اساس گزارش اداره اطلاعات، ۲۵ نفر مفقودی گزارش شده اند و تاکنون تعداد مفقودی های خانواده ها افزایش نیافته است. آمار برخی رسانه ها مبنی بر آمار بالای کشته ها و مفقودان این حادثه به هیچ وجه صحت ندارد.

وی افزود: در حادثه سیل هیچ مرده ای وجود ندارد که هویت آن تایید نشده باشد، بنابراین هویت تمامی اجساد پیدا شده شناسایی و تحویل خانواده ها شده و یا مراحل قانونی تحویل آنها در حال انجام است. “

شهریاری با بیان اینکه تعدادی از اجساد شناسایی شده متعلق به اتباع افغانستانی است، گفت: اجساد این ۵ نفر با اطلاع خانواده هایشان شناسایی و از طریق آزمایش DNA به آنها تحویل داده شده است.

وی افزود: فردی با یکی از روزنامه های کشور مصاحبه کرده بود و مدعی شده بود جسد یکی از اعضای خانواده وی تاکنون کشف و شناسایی نشده است. NA جسد محمد پیشدادی فرزند محمدعلی از اعضای خانواده وی را شناسایی و تحویل گرفت.

سرپرست دادسرای امور جنایی استان تهران با بیان اینکه هویت تمامی اجساد ۲۳ نفر تایید شده است، تصریح کرد: تعدادی از اجساد به خانواده هایشان تحویل داده شده و مابقی نیز در مرحله تحویل است. خانواده های متوفی