آخرین آمار زلزله زدگان هرمزگانگزارش کردن صدای ایراندکتر یعقوب سلیمانی که به همراه مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان وارد مناطق زلزله زده شده است به تشریح اقدامات انجام شده توسط جامعه در هنگام وقوع زلزله در این استان پرداخت و اظهار داشت: زلزله صبح امروز در ساعت ۱۳:۰۰ در هرمزگان ۲۰ پس لرزه رخ داده است و ۷ دقیقه پس از زلزله تیم های ارزیاب هلال احمر استان وارد منطقه آسیب دیده شدند.

وی با بیان اینکه در دقایق ابتدایی پس از حادثه ارزیابی تلفنی نیز از طریق منازل هلال انجام شد، افزود: تاکنون ۲۳ نقطه روستایی و شهری مورد ارزیابی قرار گرفته است و بر اساس گزارش تیم های ارزیاب، روستاهای سایه خوش دژکان و کوشک به ترتیب بیشترین میزان خسارت را دارند. زلزله دیده اند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تصریح کرد: بلافاصله پس از گزارش تیم های ارزیاب اعزامی، هلال احمر استان های هرمزگان، بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان و کرمان به حالت آماده باش درآمده و انبارهای امدادی شعب را تقویت و شارژ کردند. از مرکز استان در دستور کار قرار گرفت.

ایجاد پناهگاه اضطراری در ورزشگاه خلیج فارس

سلیمانی ادامه داد: در حال حاضر کمپ اسکان اضطراری در ورزشگاه خلیج فارس شهرستان بندرعباس راه اندازی شده و اقلام امدادی از استان های خاص به منطقه ارسال می شود.

به گفته دبیرکل هلال احمر، با حضور تیم‌های عملیاتی از استان‌های هرمزگان، فارس و بوشهر به مناطق زلزله‌زده، ۲۷ تیم عملیاتی شامل ۱۰۵ امدادگر در منطقه زلزله‌زده هرمزگان حضور دارند. همچنین ۲۵ خودروی عملیاتی، ۳ فروند بالگرد و ۴ تیم سگ یاب برای عملیات جستجو و نجات و امداد رسانی به حادثه دیدگان در منطقه حضور دارند.

۷۰ درصد خانواده ها درگیر این بیماری هستند

به گزارش پایگاه خبری جمعیت هلال حمار، وی با اشاره به اینکه ۶۰۰ چادر در منطقه نصب شده و حدود ۷۰ درصد خانواده های آسیب دیده چادر امدادی دریافت کرده اند، افزود: همچنین ۴۰۰۰ تخته فرش و ۵۰۰۰ تخته پتو نیز در منطقه توزیع شده است. و ۱۰۰۰ بسته غذایی. همچنین تا ساعاتی دیگر وارد منطقه می شود و بین زلزله زدگان توزیع می شود.