آخرین آمار از زلزله در استان هرمزگان/ اسامی کشته های زلزله هرمزگان


عملیات پایانی جست‌وجو و نجات در مناطق منطقه‌زده هرمزگان

مجید سلحشور دستگاه هلال‌احمر هرمزگان اظهار کرد: زلزله بالای شش ریشتر در هرمزگان آن هم به فاصله دو ساعت از نادر بوده است.

وی با بیان اینکه به یاری خدا در زمان دو زلزله بزرگ دوم و سوم، مردم متأثر از زلزله اول در خارج از منازل بوده اند، افزود: اکنون عملیات جست وجو و نجات در منطقه مهران بندرلنگه پایان یافته است و اسکان اضطراری مردم را نیز انجام می دهد. دید داد.

مدیر هلال احمر هرمزگان از توزیع اقلام زیستی در میان مردم روستای سایه خوش خبر داد و تصریح کرد: تا رفع کامل نگرانی مردم در کنار آنها باقی بماند.

وی با اشاره به ۶۰۰ دستگاه چادر در منطقه نصب شده و حدود ۷۰ درصد خانواده‌های آسیب دیده، چادر امدادی دریافت کرده است، اضافه می‌کند: چهار هزار تخته موکت و پنج هزار تخته پتو نیز در منطقه توزیع شده و یک هزار بسته بسته نیز تا روزهای آینده خواهند بود. وارد منطقه و میان زلزله‌زدگان می‌شود.

سلحشور اضافه کرد: برای اینکه مردم در چادرها زندگی کنند، کار انتقال کولر گازی و نصب آن در هر چادر را بررسی کند تا بتواند شرایط مناسبی برای زندگی موقت مردم فراهم کند. همچنین نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در تماسی با وزیر کشور، پیگیر کانکس های اختصاصی نیز خواهد شد که در این زمینه نیز لازم است صورت بگیرد.