آتش سوزی منزل در شهر شاهدیه یزد / کودک ۲ ساله زنده در آتش سوختبه گزارش صدای ایران، بازرس عملیات سازمان آتش نشانی یزد از فوت یک کودک ۲.۵ ساله در حادثه آتش سوزی منزل در شهر شاهدیه خبر داد و افزود: استقرار و تجهیز یک دستگاه از سوی شهرداری شاهدیه ضروری است. ایستگاه آتش نشانی این شهر.” هرچند بارها به این موضوع اشاره شده اما هنوز اجرایی نشده است.

هادی غفاری با اشاره به اینکه خدمات آتش نشانی شهر شاهدیه توسط شهرداری یزد انجام می شود و با توجه به اینکه برخی از نقاط کور این شهر برای آتش نشانان یزدی صعب العبور است و زمان حضور در این حادثه را افزایش می دهد، بر ضرورت استقرار ایستگاه آتش نشانی تاکید کرد. وی در این شهر تاکید کرد.

وی با اشاره به وقوع حوادث متعدد در سال های اخیر در این شهرستان، افزود: این حادثه روز گذشته در بافت تاریخی شاهدیه رخ داد و همکاران نزدیک ترین ایستگاه آتش نشانی در مرز شهرستان شاهدیه و یزد در محل حادثه حاضر شدند. حادثه در کمتر از ۴ دقیقه اما در نهایت نتوانستند کودک را نجات دهند.

بازرس عملیات سازمان آتش نشانی یزد ادامه داد: به طور قطع در مواقعی که فاصله ایستگاه پشتیبانی از محل حادثه دور باشد، زمان حضور آتش نشانی در محل حادثه بیشتر و خسارات جانی و مالی افزایش پیدا می کند. از بازه زمانی سبز فراتر می رود که کمتر از ۵ دقیقه است.

وی تاکید کرد: پیش از این نیز حوادث مشابه یا بزرگتر رخ داده و احتمال وقوع آن در آینده نیز وجود دارد. بنابراین شهرداری شاهدیه باید به این موضوع توجه کند تا کل شهر تحت پوشش ایستگاه آتش نشانی و کمترین خسارت قرار گیرد. برای شهادت از وقایع