آتش سوزی در ساختمان اداریگزارش کردن صدای ایرانسیدجلال ملکی گفت: ساعت ۱۵ و ۳۴ دقیقه دیروز سه شنبه ۲۳ تیرماه تصادف کرد. آتش در یک ساختمان اداری-تجاری در خیابان بهبودی قبل از خیابان ستارخان به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و ایمنی تهران اطلاع رسانی شد و بلافاصله پس از آن سه ایستگاه آتش نشانی به همراه یک دستگاه خودرو حامل تجهیزات تنفسی و ضروری به محل اعزام شدند. امکانات .

وی گفت: آتش نشانان در کمتر از ۴ دقیقه به محل رسیدند و مشاهده کردند که در یک ساختمان ۶ طبقه دو طبقه زیرزمین دچار حریق شده است. این بنا با کاربری اداری-تجاری در طبقه دوم کارگاه مبل سازی ۱۲۰ متری بود که دارای آتش سوزی بود و در اطراف آن انبارهای متعددی ساخته شده بود و مقدار زیادی صندلی و چوب در محل نگهداری می شد. این قسمت کاملاً آتش گرفته بود و گرما و شعله های آتش در حال پخش شدن به اطراف بود. دود و گرمای زیادی طبقات بالا را فرا گرفته بود و آتش در حال سرایت به طبقات دیگر و انبارهای کنار طبقه منفی ۲ بود.

ملکی ادامه داد: با وجود اینکه گرمای هوا بسیار زیاد بود و آتش زیر سقف ها بیداد می کرد، آتش نشانان در همین وضعیت با لباس های حفاظت فردی و تجهیزات انفرادی عملیات را آغاز کردند. آتش نشانان آتش را مهار و از سرایت آن به طبقات بالا جلوگیری کردند.

این حادثه تلفات جانی نداشت

وی افزود: حدود ۳۰ نفر در این ساختمان حضور داشتند که تعداد زیادی از آنها قبل از رسیدن آتش نشانان ساختمان را ترک کرده بودند. پنج شش نفر نیز با کمک آتش نشانان ساختمان را ترک کردند. این حادثه خوشبختانه تلفات جانی نداشت، البته یکی از آتش نشانان مجروح شده و حال عمومی مساعدی دارد.

سخنگوی آتش نشانی تهران تصریح کرد: آتش خاموش و از گسترش آن جلوگیری شد. این عملیات در ساعت ۱۸:۰۳ به پایان رسید.

وی در پایان گفت: در گذشته بارها اعلام کرده ایم که وجود چنین مشاغل پرخطری در ساختمان های جمعی با هر کاربری بسیار خطرناک خواهد بود و جایی برای این مشاغل در این ساختمان ها وجود ندارد. این نوع کاربران باید در اسرع وقت به مکان های دیگر با جمعیت کمتر منتقل شوند.